Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 47 üründen,20 adet listelendi.

% 50 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 67 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 61 İndirim 3 Yaş Saksıda
% 43 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 17 İndirim Saksıda İndirimli
% 14 İndirim Geççi Saksıda
% 21 İndirim Erkenci 3 Yaş
% 26 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 27 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 21 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 21 İndirim Geççi 3 Yaş
% 21 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 21 İndirim 3 Yaş Orta Mevsim

Zengin lif içeriğiyle tam bir vitamin deposu olan armut çok önemli ve çok tüketilen bir meyvedir. Dünya armut üretiminde ülkemiz 6. sıradadır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetiştiriciliği yapılır. Ilıman iklimi seven armut kuraklığa oldukça toleranslıdır. Kalite, verim ve lezzet açısından da yüksek sıcaklık ve kuraklık gereklidir. Armut fidanı çeşitlerinden akça armut fidanı, meyvesi küçük, kısa boyunlu, alt kısmına doğru geniştir. Meyve kabuğu yeşil zemin üstüne sarı renktedir. Meyve eti beyaz, az kumlu, orta derecede sulu, az tatlı olup kalitesi orta – iyidir. Ortalama meyve eni 45 mm. meyve uzunluğu sap hariç 70 mm. olup yaklaşık 120 gram ağırlığındadır.

Santa maria armut fidanı, meyvesi iri ve konik şekillidir. Meyve kabuk rengi hasat döneminde açık yeşil zemin üzerine al yanaklıdır. Meyve eti beyaz, orta sulu ve orta lezzetlidir. Soğuk hava deposunda olgunluğa ulaştığında kabuğu sarı renk alır ve uzun süre depolanabilir. Ankara armut fidanı verimli bir çeşittir. Ağaçları kuvvetli ve yayvan gelişir. Meyvesi orta irilikte yuvarlak, boyunsuz ve alt kısmı geniştir. Meyve kabuğu yeşil-sarı, meyve eti tatlı, çok sulu ve aromalıdır. Depolamaya uzun süre dayanıklıdır. Ekim ayının başında hasat edilir. June beauty armut fidanı, ağaçları yarı dik ve çok hızlı gelişme sağlar.En erkenci armut  fidanı çeşidi olup çok verimlidir. Orta irilikte yeşil zemin üzerine kırmızı yanaklıdır. Sulu, tatlı ve hoş kokuludur. Meyve eti sarı, hafif kumludur. Hasat Zamanı; haziran ayının 4. haftası başlanıp birden fazla toplama gerektirir. 

Armut çeşitleri; Akça armut fidanı, Williams armut fidanı, Santa maria armut fidanı, Koscia coscia armut fidanı, Comice komis armut fidanı, Yarıbodur ankara armut fidanı, June beauty armut fidanı, Etruşka armut fidanı, Aşılı tosça armut fidanı, Yarıbodur nashi hosui armut fidanı, Abete tafel armut fidanı, Mustafa bey armut fidanı, Carmen armut fidanı, Nashi kosui armut fidanı, Limon armut fidanı, Asya armudu fidanı, Karahüseyin armut fidanı, Isparta armut fidanı, Rıza bey armut fidanı, Nusret bey armut fidanı, Özbek armut fidanı, Kırmızı armut fidanı, Conference armut fidanı, Bahri bey armut fidanı, Margarite marıllat armut fidanı, Concorde armut fidanı, Cinci armut fidanı, Hacı hamza armut fidanı, Şeker armut fidanı, Williams christbirne armut fidanı

Sertifikalı armut fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. Armut çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon