Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 41 üründen,20 adet listelendi.

% 23 İndirim Saksıda Aşılı
% 23 İndirim Geççi Saksıda

Verimli ve kaliteli ceviz fidanı çeşit seçiminde göz önünde bulundurulması gereken en önemli özellikler; döllenme biyolojileri, yapraklanma zamanları, vejetasyon süreleri, özellikle soğuğa ve kurağa karşı dayanıklı olması, ağaç tacının düzgün gelişmesi, üstün verimli ve kaliteli meyveler oluşturması, meyvelerinin ince kabuklu ve iç kısmının kabuktan kolay ayrılması, meyve ağırlığının en az 10 gram, iç randımanın ise % 50'nin üzerinde olması, her yıl meyve vermesi, hastalık ve zararlılara karşı dayanıklı olmasıdır. Bu özelliklerden çoğunu taşıyan ceviz çeşitlerinden aşı kalemi alınarak, yabani ceviz çöğürleri aşılanmalıdır. 

Ceviz fidanı çeşitlerinden; bilecik ceviz fidanı dik,yayvan ve kuvvetli bir taç gelişmesi gösterir. Kıyı bölgeler hariç, tüm bölgelerde yetiştirilir. Özellikle geç donların görüldüğü yörelere tavsiye edilir. İnce kabuklu, içi dolgun olup kabuktan kolay ayrılır. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Dane ağırlığı 13 g, iç oranı % 53, yağ oranı % 68 ve protein oranı % 18 olup, eylül ayı sonlarında hasat edilir. Şebin ceviz fidanı sık dallı, yayvan bir taç gelişmesi gösterir. Kıyı bölgeleri hariç, ceviz yetişen tüm yörelerde yetişir. Özellikle geç donların görüldüğü yerlere tavsiye edilir. Meyve yapısı ovaldir. İnce kabuklu olup, kabuktan kolay ayrılır. Verimi yüksektir ve eylül ayı sonlarında hasat edilir. İçi dolgun, dane ağırlığı 12 g, iç oranı yüzde 63, yağ oranı yüzde 67, protein oranı yüzde 17 olup, çiçekleri erkek ve dişi çiçekler eş zamanlı açılır (homogenous), kendine verimlidir. Yalova 1  ceviz fidanı, kıyı bölgeler hariç (deniz etkisine açık yöreler) ceviz yetişen bütün bölgelerde yetiştirilir. Geç donların görülmediği yerlerde yetiştirilmesi tavsiye edilir. Yalova 4 ceviz fidanı, ceviz yetişen tüm bölgelerde yetişebilir. Erken çiçeklenir. Geç donların görülmediği yerlerde yetiştirilmesi tavsiye edilir.

Ceviz Fidanı Çeşitleri; Yalova 1 ceviz fidanı, Yalova 3 ceviz fidanı, Yalova 4 ceviz fidanı, Kaman 1 ceviz fidanı, Şebin ceviz fidanı, Bilecik ceviz fidanı, Chandler ceviz fidanı, Fernor ceviz fidanı, Fernette amerikan cevizi fidanı, Pedro cevizi fidanı, Franquette cevizi fidanı, Yavuz 1 cevizi fidanı, Pikan cevizi fidanı, Howard cevizi fidanı, Ronde montignac cevizi fidanı, Fernor cevizi fidanı, Lara ceviz fidanı, Işıklar kestane fidanı 

Fidanlık arazimizde özenle yetiştirilen ceviz fidanları ziraat mühendislerinin gözetimi altında büyümektedir. Üstelik fidanların her biri sertifikalıdır. Titizlikle bakımı yapılan ceviz fidanı çeşitleri saksılar içinde alıcılara ulaştırılmaktadır. Saksı içinde oldukları için kargo sırasında fidan kökleri sarsılmadan ve hasar görmeden alıcı adresine ulaşılmaktadır. Kaliteli ceviz fidanı çeşitleri fidanistanbul ayrıcalığı ve kalitesiyle en uygun fiyat seçenekleriyle bir tıkla kapınızda!

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon