Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 20 üründen,20 adet listelendi.

% 21 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda

Spiraea bumalda

12,00 ₺
Haber Ver

Forsythia

24,00 ₺
Haber Ver

Viburnum plicatum Fidanı (=V.tomentosum

37,00 ₺
Haber Ver

Pieris japonica Japon Lavanta Fundası

37,00 ₺
Haber Ver
% 33 İndirim

Lale Ağacı Liriodendron tulipifera, 40-60 cm, Saksıda

299,00 ₺ 199,00 ₺
Haber Ver
% 33 İndirim Saksıda Aşılı

Süs Kirazı Prunus serrulata, Saksıda

899,00 ₺ 599,00 ₺
Haber Ver
Çok yıllık bitkiler; uzun ömürlü olan, vegetasyon dönemi sonunda toprak üstü aksamı kurusa bile bir sonraki vegetasyon dönemi başında kök ya da toprak altı organları ile yeni sürgünler oluşturabilirler. Odunsu bitkilerin otsular gibi toprak üstü aksamı kurumaz; ancak bazıları yaprak döker, bazıları dökmez. Turuncu acem borusu fidanı, 10 metre arasında boylanabilen, bakımı kolay, odunsu gövdeli sarılıcı sarmaşık türde bir bitkidir. Çiçekleri turuncu, 8 cm genişliğinde ve trompet şeklindedir. Dalları duvarlara tutunarak büyümekle beraber, ilk bir kaç yıl bitki bağlanarak desteklenmelidir. Bol güneşli, drenajı iyi, gübreli topraklarda güzel gelişme gösterir. Yaz aylarında düzenli sulanmalıdır. Kış sonunda önceki yıl çiçek açmış bütün dallar 3-4 göz üzerinden budanmalıdır. Bitki kök sürgünleri veya çelik yoluyla çoğaltılabilir. Çiçekleri arılar, kelebekler ve kuşlar için çok çekicidir.

Japon lavanta fundası, yaprak dökmeyen, çalı formlu bir bitkidir. Yaprakları kırmızıdan, pembeye ve sonrasında yeşile döner. Budamaya ve şekillendirilmeye elverişlidir. Yaprakları 8-9 cm, uzun, kenarları hafif dişli, çok parlak, yeni sürgünleri kırmızı renklidir. Şubat-mart içinde açan çiçekleri sarkık formlu, beyaz-krem renklidir. Lale ağacı fidanı, 25 m boy ve 10 m genişlik yapabilir. Geniş ve konik yapılıdır. Gövdesi kabuksuzdur. Yaprakları geniş, 4 sivri parçadan oluşur. Yaprak sapları uzundur. İlkbahar-yaz yeşil renkli, sonbaharda sararır yada pas rengini alır. Haziranda olgunlaşınca laleye çok benzeyen hoş kokulu çiçekler açar. Derin ve taze toprak ister. Kullanımı yalnız ve yol kenarlarıdır.-30/20 dereceye kadar dayanabilir.


Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek çok yıllık bitkiler kategorisinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon