Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 8 üründen,8 adet listelendi.

% 39 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Hanım Tuzluğu Çizgili Berberis thunbergii Admiration, Küçük Boy, Saksıda

449,00 ₺ 274,00 ₺
Haber Ver
% 33 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Hanım Tuzluğu Turuncu Berberis thunbergii Orange Rocket, Saksıda

449,00 ₺ 299,00 ₺
Haber Ver
% 7 İndirim Saksıda İthal

Hanım Tuzluğu Kış Yeşili Berberis julianae, 40-50 cm, Saksıda

349,00 ₺ 324,00 ₺
Haber Ver
% 21 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda

Hanım Tuzluğu Bordo Yeşil Berberis thunbergii Bagatelle, Saksıda

424,00 ₺ 337,00 ₺
Haber Ver

Bordo yeşil hanım tuzluğu fidanı, yazın kırmızı yeşil yapraklı, dikenli çalı formunda olan bir bitkidir. Bordo-yeşil renkte olan düzgün oval yaprakları gövdede birikerek yoğun bir çalı oluşturur. Güneşli alanlarda sever ancak yarı gölgeyi de tolere edebilir. Nisan Mayıs aylarında yaprakları altında karşılanan küçük, sarı çiçekleri, gösterişli değildir. Büyüme hızı yavaş, çit bitkisi olarak ta kullanılabilen bir türdür. Sonbahar aylarında yapraklar renk değişimi yaşamaz ve tamamı dökülmektedir. Yaprak dizilişleri sarmal, tek veya buket halinde; yapraklar basit, parlak yapıdadır.

Sarı hanım tuzluğu fidanı yazın sarı-yeşil yapraklı, dikenli çalı formunda olan bir bitkidir. Yazın yeşilimsi sarı renkte olan düzgün oval yaprakları gövdede birikerek yoğun bir çalı oluşturur. Güneşli alanlarda sever ancak yarı gölgeyi de tolere edebilir. Büyüme hızı yavaş, çit bitkisi olarak ta kullanılabilen bir türdür. Sonbahar aylarında yapraklar tam sarı renk alıp dökülmektedir. Yaprak dizilişleri sarmal, tek veya buket halinde; yapraklar basit, parlak yapıdadır. Soliter ya da çit olarak, renk uyumu katmak için toprağa dikilebilir, ya da saksıda kullanılabilir. Kış yeşili hanım tuzluğu fidanı 2-3 metre boy yapabilmektedir.Herdem yeşil, yaprak kenarları dikenli bir türdür. Sonbaharda bol güneşli yerlerde yaprakları kırmızıya döner. İlkbahar yaz aylarında sarı çiçek açmaya başlarlar. Genellikle peyzaj çalışmalarında gruplar halinde kullanılırlar.

Hanım Tuzluğu Çeşitleri; Kırmızı hanım tuzluğu fidanı, Çizgili hanım tuzluğu fidanı, Bodur hanım tuzluğu fidanı, Turuncu hanım tuzluğu fidanı, Bordo hanım tuzluğu fidanı, Sarı hanım tuzluğu fidanı, Kış yeşili hanım tuzluğu fidanı, Bordo yeşil hanım tuzluğu fidanı, Berberis fidanı 

Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncellemektedir. Hanım tuzluğu fidanı çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon