Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 7 üründen,7 adet listelendi.

% 14 İndirim Saksıda +120 cm

Katmerli Kırmızı Kamelya Fidanı Camellia japonica Kramers Supreme, +100 cm, İTHAL, Saksıda

1540,00 ₺ 1 320,00 ₺
Haber Ver
% 14 İndirim Saksıda İthal

Beyaz Çiçekli Kamelya Camellia japonica Perfection White, İTHAL, +100 cm, Saksıda

1540,00 ₺ 1 320,00 ₺
Haber Ver
% 17 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda

Açık Sarı Kamelya Camellia Brushfields Yellow, 20-40 cm, Saksıda

495,00 ₺ 412,50 ₺
Haber Ver
Kamelya bitkisi her dem yeşil kalabilen çalı formunda bitkilerdendir. Hem iç mekan hem de dış mekan bitkisi olarak yetiştirilebilirler. Çiçekleri kokusuzdur. Kamelyalar bütün kış boyunca ve çiçeklenme döneminde suya ihtiyaç duyarlar. Özellikle de çiçeklenme dönemlerinde bol suya ihtiyaç duyarlar. Bu dönemde bol su verilmeli, toprak sürekli olarak nemli tutulmalıdır. Temmuz ayından itibaren kamelya sürgünlerinin daha iyi gelişimi için su miktarı azaltılmalıdır. Bu dönemden sonra bitki yavaş yavaş dinlenme dönemine girecektir.

Kamelya fidanları çeşitlerinden kırmızı kamelya fidanı, herdem yeşil çalı ve ağaçlardır. Çiçekleri iri, katmerli ve kırmızı renklidir. Kamelyalar çok nazlı bitkilerdir ve göz alıcı çiçekleri vardır. Parlak, koyu-yeşil ve dolgun yapraklar bütün bir sene boyunca alımlıdır. Hafif gölge yerlere ve organik maddelerce zengin, iyi drene olan, hafif nemli ve hafif asit topraklarda iyi gelişim gösterirler.-12 dereceye kadar dayanıklıdır. Beyaz çiçekli pembe çizgili kamelya fidanı, herdem yeşil çalı ve ağaçlardır. Çiçekleri iri, katmerli beyaz zemin üzerine pembe çizgili, lekeli formdadır. Kamelyalar çok nazlı bitkilerdir ve göz alıcı çiçekleri vardır. Parlak, koyu-yeşil ve dolgun yapraklar bütün bir sene boyunca alımlıdır. Hafif gölge yerlere ve organik maddelerce zengin, iyi drene olan, hafif nemli ve hafif asit topraklarda iyi gelişim gösterirler.


Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek kamelya fidanı çeşitleri kategorisinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon