Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 35 üründen,20 adet listelendi.

% 31 İndirim Paketli Suda Erir
% 34 İndirim Paketli Suda Erir
% 34 İndirim Paketli Suda Erir
% 13 İndirim Paketli Suda Erir
% 44 İndirim Paketli Suda Erir

Kimyasal gübreler, sıvı ve katı halde bulunur. Genellikle taşınması ve depolanması kolay olduğundan, katı ve granül haldekiler tercih edilir. Gübreleme, genellikle ilkbaharda yapılır. Fakat kışın hafif ve yağışlı geçtiği bölgelerde sonbaharda yapılmaktadır. İstenirse ekstra olarak bitkinin büyüme mevsiminde katı gübre, mevsim ortasında ise sıvı gübre kullanılır. Uçucu özellikte olan gübreler, toprak altına konur. Bitki köklerinin, toprağın derinliklerine gitmesi sağlanır. Toprağın yapısına ve yetiştirilen bitkinin çeşidine göre azot, fosfor ve potas ihtiva eden kimyasal gübrelerin dekara verilecek miktarları hesap edilir ve buna göre verilir. Kimyasal gübre çeşitlerinden; üre %46 azotlu gübre, bitkilerin azot ihtiyacını karşılamak için hemen her tür ürünlerin gübrelenmesinde çok yararlıdır. Üre yetersiz verildiğinde bitkinin gelişmesi yavaşlar, yapraklar sararır, verim düşer. Üre bitki gelişmesinin bütün evrelerinde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Ekim sırasında kullanıldığı gibi üst gübre olarak da verilebilir.

Magnezyum sülfat gübresi, tamamı suda eriyebilen % 16 ve üzeri magnezyum bulundurur. Beyaz kristal görünümlü, çözeltisi kalıntısız, renksiz ve berraktır. Tortu bırakmaz. Sağlıklı bir bitkinin ihtiyaç duyacağı bir diğer mineral olan magnezyum , yapraklardaki klorofil moleküllerinin yapıtaşıdır. Topraktan yeterli miktarda magnezyum alabilen bir bitkinin yapraklarındaki anyon-katyon dengesi ve ph değerleri istenen düzeyde gerçekleşir. Daha sağlıklı fotosentez yapabilen bitki güneş ışığından azami faydayı sağlar ve ona göre gelişme gösterir. Uzun ömürlü, canlı renkleri olan sebze ve meyve sağlar. Yaprakların direncini arttırarak hastalıklara karşı korur.

Kimyasal Gübreler; 15-15-15 npk 3 15 kompoze gübre, 20-20-0 npk kompoze gübre, Üre %46 azotlu gübre, Yaprak ve gövde geliştirici azotlu gübre, Yaprak arttırıcı azotlu gübre, Dap diamonyum fosfat gübre, Magnezyum sülfat gübresi, Meyve ve kök geliştirici potasyumlu gübre, Verimi ve kaliteyi arttıran kalsiyumlu gübre, Retardo taban gübresi, 15-30-15 npk kompoze yaprak gübresi, Hastalıklara dayanıklılığı arttıran potasyum sülfatlı gübre, 20-20-20+TE npk kompoze yaprak ve damlama gübresi, Toz kükürt, 12-12-17 npk gübre, 18-18-18 npk gübre, Peters professional 10-52-10+Te damlama gübresi, Peter professional 12-00-43+Te damlama gübresi, Peter professional 20-20-20+Te damlama gübresi, Peter professional 30-10-10+Te damlama gübresi, Alüminyum sülfat gübre, Ortanca mavileştirici gübre, Agromaster 15-25-10+ Te gübre, Oligomax aqua 13-40-13 npk gübre, 20-10-20+Te sebzeler için gübre, Demir gübresi, Tarım kireci, Dayanıklılığı arttıran potasyum sülfat oksit gübresi, 15-5-38 npk gübre, Köklendirici ve bitki gelişim düzenleyici

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek kimyasal gübre çeşitlerinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon