Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 4 üründen,4 adet listelendi.

% 29 İndirim Saksıda Verime Hazır

Kuşburnu Fidanı Dikenli, Saksıda

349,00 ₺ 249,00 ₺
Haber Ver

Kuşburnu, içerdiği mineral madde ve vitaminler yönünden gıda ve ilaç sanayinde aranan bir bitki durumundadır. Kuşburnu meyveleri marmelat, reçel, meyve suyu, bitkisel çay ve bebek mamalarının yapımında; ayrıca C vitamini bakımından fakir olan diğer meyve ve sebze sularının da vitamince zenginleştirilmesinde kullanılmaktadır. Çiçek ve yaprakları da bitkisel çay olarak değerlendirilmektedir. Kökleri oldukça derine ulaştığından ve kuraklığa dayanıklılığı nedeni ile verimsiz alanların değerlendirilmesinde, erozyon kontrolünde, özellikle dikenli tipler ise çit bitkisi olarak kullanılmaya çok uygundur.

Kuşburnu fidanı çeşitlerinden dikensiz kuşburnu fidanı haziranda çiçek açar, ağustosta meyve oluşumu ile yılda bir kez meyve verir. Meyve iriliği ortalama 1-3 cm olup şekli kızılcığa benzemektedir. Kış donlarına, aşırı sıcaklara, susuzluğa dayanıklıdır. Bitki kışın yaprak döken bir tür olup tamamen dikensizdir. Köklenme kabiliyeti yüksektir. Hemen her tür toprağa uyum sağlarlar. Hollanda kuşburnu fidanı, erkenci çeşittir, dikildiği yıl meyve gösterirler. Meyve iriliği 1,5-3 cm olup şekli küçük domatese benzemektedir. İlki mayıs ortasında olmak üzere yılda 4 kez çiçek açar. Köklenme kabiliyeti yüksektir. Soğuklama ihtiyacı yoktur. Peyzaj düzenlemelerinde ve arıcılıkta kullanıma da uygundur. Dikenli kuşburnu fidanı, meyveleri sürgün uçlarında ve salkım şeklinde olduğu için hasadı kolaydır .C vitamini, şeker oranı  ve meyve ekstratı iyidir. Çiçekleri iri, çingene pembesi renktedir.

Kuşburnu Çeşitleri; Dikensiz kuşburnu fidanı, Hollanda kuşburnu fidanı, Dikenli kuşburnu fidanı, Yarı dikenli iri meyveli kuşburnu fidanı

Gönderilen kuşburnu fidanları saksılı olarak gönderilecektir. Budamaları yapılmış olarak gönderilecektir. Etiketli ve aşılı fidanlardır. Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir. Gönderilen kuşburnu fidanlarının tamamı sertifikalıdır. Kuşburnu fidanı çeşitlerine uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon