Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 14 üründen,14 adet listelendi.

% 23 İndirim Saksıda Aşılı
% 14 İndirim Erkenci 3 Yaş
% 14 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 7 İndirim Erkenci Saksıda
% 12 İndirim 3 Yaş Erkenci

Nektarin Fidanı İlkeren Tüysüz, 80-100 cm, Saksıda

524,00 ₺ 462,00 ₺
Haber Ver

Nektarin fidanı değişik iklim şartlarına uyabilen bir meyve türüdür. Ekvatorun kuzey ve güneyinde 25-45 enlem dereceleri arasında yetiştirilebilmektedir. Normal yetişebilmesi için en uygun rakım 500-600 m. arasıdır. Sıcak iklimlerde 1500 m.’ye kadar yetiştiği görülebilir. Ülkemizde; sıcak iklim Akdeniz Bölgesi, ılıman iklim Marmara Bölgesi ve soğuk iklim olan Doğu Anadolu Bölgesi’nde yetişebilmektedir. 

Nektarin fidanı çeşitlerinden tüysüz erkenci nektarin fidanı, ağaçlar orta kuvvette gelişim göstermektedir. Meyve orta iri-iri, yuvarlak, sert ve tatlıdır. Meyve eti krem rengi, orta sulu ve lezzetlidir. Çekirdeği tek ve serttir. Oldukça verimli bir çeşittir. Haziran ayının ilk haftasında hasat edilir. Arm king nektarin fidanı, Kaliforniya da geliştirilen, ağaçları dik ve kuvvetli gelişen bir çeşittir. Meyveleri yuvarlak, hafif oval, orta irilikte, tatlı ve suludur. Meyve kabuk rengi turuncu zemin üzerine kırmızıdır. Meyve eti sert, lifli, sarı-turuncu rengindedir. Çekirdek ete bağlıdır. Bayramiç beyazı nektarin fidan , ağaçları yarı dik yapıda, çok hızlı gelişen, uzun ömürlüdür. Meyveleri iri, lezzetli ve çok hoş kokulu olup kalite bakımından üstündür. Meyve kabuğu tüysüz yeşilden sarıya çalan renktedir.Meyve suyu, pasta, marmelat yapımında da kullanılmaktadır. Meyveleri sert olduğu için yola dayanıklıdır.Temmuz ayı sonunda hasat edilir.

Nektarin Çeşitleri; Arm king nektarin fidanı, Sweet lady nektarin fidanı, Tüysüz geç nektarin fidanı, Big top tüysüz nektarin fidanı, Venüs erken nektarin fidanı, Tüysüz erkenci nektarin fidanı, Big bang nektarin fidanı, Bayramiç beyazı nektarin fidanı, İlkeren tüysüz nektarin fidanı

Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler. Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.Etiketli ve aşılı fidanlardır.Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir. Gönderilen nektarin fidanlarının tamamı sertifikalıdır. Nektarin fidan çeşitlerine ve daha fazlasına uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon