Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 99 üründen,20 adet listelendi.

% 11 İndirim Orta Mevsim Sofralık
% 24 İndirim Saksıda Verime Hazır

Meyve yetiştiriciliğinin en önemli ve en dikkat edilmesi gereken kurallardan biri ise hangi bölgede hangi meyveler iyi yetişmektedir bu sorunun cevabının derinlemesine bilmek gerekmektedir. Her toprağın özellikleri birbirinden farklı olduğu için dikimi yapılacak meyve fidanının bölgenin iklimine göre seçilmesi oldukça önemlidir. Üzümsü meyve çeşitlerinden biri olan ahududu meyvesi, orta kuvvette gelişen kollara sahip bir türdür. Meyveleri kırmızı, orta büyüklükte, tatlı ve gösterişlidir. Verimi çok yüksek olup aroması dolayısı ile çok tercih edilir. Yaz başından sonbahar sonuna kadar meyve verimi sağlar. Ahududu fidanı erkenci bir türdür. Sıcak iklimlerde aralık ayı sonuna kadar meyve verebilmektedir. Taze tüketime ve pasta, meyve suyu, reçel, marmelat yapımına uygundur.

Böğürtlen fidanı ise kuvvetli ve çalı formunda gelişir ve sürgünleri dikensizdir. Meyveleri tam olgunlaştığında hafif yumuşak ve tatlıdır. Taze tüketimi ile birlikte meyve suyu, marmelat  ve pasta yapımında kullanılır. Temmuz başında hasatı başlamaktadır ve hasat sezonu uzundur. Böğürtlen çeşitleri, -26 derece soğuklara dayanıklı olmaktadır. Çilek, çok lezzetli, şeker oranı yüksek, mevsiminde çok tüketilmektedir. Reçel yapımında da kullanılmaktadır. Çilek fidanı için ekim zamanı olarak ilkbahar, yaz içindeki aylar tavsiye edilir. Kivi fidanı derin ve süzek olan, kireçli olmayan topraklarda iyi sonuç vermektedir.

Tropikal meyveler ılıman iklime sahip ve bol yağış alan tropikal bölgelerde yetişmektedir. Türkiye’de de günden güne tropikal meyve çeşitliliği artmaktadır. En çok bilinen tropikal meyve fidanları muz fidanı ,ananas fidanı ,kivi fidanı gibi meyve fidanlarına ek artık son zamanlarda avokado fidanı ,mango fidanı , pomelo fidanı ,ejder meyvesi fidanı, demirhindi fidanı gibi tropik meyve fidanları çokça tüketilmeye başlamıştır. Üzümsü ve tropikal meyve fidanları kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Üzümsü ve Tropikal Meyve Fidanları; Pepino fidesi, Kivi fidanı, Frenk üzümü fidanı, Murt meyvesi fidanı, Bal yemişi fidanı, Erik fidanı, Kocayemiş fidanı, Dağ çileği fidanı, Ahududu fidanı, Kaymak ağacı fidanı, Avokado fidanı, Guava fidanı, Böğürtlen fidanı, Kızılcık fidanı, Ağaç kavunu fidanı, Mango fidanı, Muz fidanı, Ananas fidanı, Çilek fidesi, Çilek guava fidanı, Ejder meyvesi fidanı, Pitaya fidanı, Böğürtlen fidanı, Alıç fidanı, Çikolata meyvesi fidanı, Japon kuru üzüm ağacı fidanı, Hint inciri fidanı, Domates ağacı fidanı, Kırmızı meyveli çarkıfelek fidanı, Passiflora meyvesi fidanı, Yaban çileği fidesi, Kaymak ağacı fidanı, Yıldız meyvesi fidanı, Demirhindi ağacı fidanı, Meksika kabuklu domates fidanı, Ağaç bamyası fidanı, Asma üzüm fidanı, Karamuk fidanı, Pavpav fidanı, Osmanlı çileği fidesi, Papaya fidanı

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon