Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 15 üründen,15 adet listelendi.

% 26 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda

Alacalı Yıldız Yasemin Trachelospermum jasminoides Variegata, Saksıda

474,00 ₺ 349,00 ₺
Haber Ver
% 26 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Yasemin Fidanı Beyaz Top Plumbago zeylanica White, 20-40 cm, Saksıda

474,00 ₺ 349,00 ₺
Haber Ver
% 25 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Katmerli Full Yasemin Çiçeği Jasminum sambac Grand Duke, 20-40 cm, Saksıda

612,00 ₺ 462,00 ₺
Haber Ver
% 18 İndirim Saksıda Kokulu

Yasemin Fidanı Limon Kokulu Jasminum azoricum Lemon, 60-70 cm, İTHAL, Saksıda

1069,00 ₺ 876,00 ₺
Haber Ver
% 20 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Yasemin Fidanı Sarı Jasminum nudiflorum, 60-80 cm, İTHAL, Saksıda

1125,00 ₺ 900,00 ₺
Haber Ver
% 15 İndirim Saksıda +120 cm

İzmir Yasemini Fidanı Pembe Beyaz Jasminum polyanthum Pepita, 50-70 cm, İTHAL, Saksıda

1099,00 ₺ 935,00 ₺
Haber Ver

Yasemin çiçeği Jasminum adı ile de bilinmektedir. Yasemin çiçeğinin ana vatanı Himalayalar olarak bilinmektedir. Saksı ve balkonlarda yetiştirilmeye elverişlidir. Yasemin bitkisi fizyolojik yapısı dolayısı ile kış aylarında yapraklarının bir kısmını dökmektedir. İlkbahar yaz aylarında yeniden filizlenip yeşermektedir. Yasemin çiçeği fidanı çeşitlerinden limon kokulu yasemin fidanı, anavatanı Portekizdir. Haziran-Eylül arası çiçek açar. Yıl boyunca çok aydınlık, havadar ve serin yer ister. Yapraklar birleşik 3 parlak yeşil broşürden oluşur. Çiçekleri beyaz, salkımlar şeklinde, yoğun ve kokuludur. Yaz kış yeşil, etli parlak yaprakları ile oldukça güçlü, hızlı gelişen bir yasemindir. Arap yasemini fidanı, çiçeklenme zamanı Haziran - Eylül ayları arasındadır. Yıl boyunca çok aydınlık, havadar ve serin yer ister. Bitkinin yaprakları karşılıklı ve 5-9 yaprakçıklı ve parlaktır. Yaprak dökmeyen bir tür olup yaprakları kış aylarında kırmızı-kahve renk tonlarına dönmektedir. Çiçekleri yalınkat, beyaz renkli yoğun kokulu ve sık formludur. Yazın bol su ister bu dönemde iki hafta arayla sulama suyuna besin karıştırılması iyi sonuç verir. Kışın suyu azaltılmalı toprağı hafif nemli tutulmalıdır. 

Yasemin Çeşitleri; Limon kokulu yasemin fidanı, Pembe beyaz izmir yasemini fidanı, Mavi yasemin fidanı, Sarı yasemin fidanı, Arap yasemini fidanı, Katmerli full yasemin çiçeği fidanı, Kokulu full yasemin fidanı, Alacalı yıldız yasemin fidanı, Beyaz top yasemin fidanı

Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncellemektedir. Yasemin fidanı çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz.


fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon