Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 9 üründen,9 adet listelendi.

% 27 İndirim Saksıda İthal

Yavşan Otu Çizgili Yapraklı Beyaz Hebe pinguifolia Sutherlandii, Saksıda

374,00 ₺ 274,00 ₺
Haber Ver
% 27 İndirim Saksıda İthal

Yavşan Otu Sarı Çizgili Açık Pembe Hebe Lady Ann, Saksıda

374,00 ₺ 274,00 ₺
Haber Ver
% 27 İndirim Saksıda Bodur

Yavşan Otu Mor Çiçekli Alacalı Hebe veronica Frozen Flame, Saksıda

374,00 ₺ 274,00 ₺
Haber Ver
% 27 İndirim Saksıda Bodur

Yavşan Otu Küçük Yeşil Yapraklı Mor Hebe veronica Pascal, Saksıda

374,00 ₺ 274,00 ₺
Haber Ver
% 20 İndirim Saksıda İthal

Yavşan Otu Pembe Hebe Raspberry Ripple, Saksıda

374,00 ₺ 299,00 ₺
Haber Ver
% 29 İndirim Saksıda Bodur

Yavşan Otu Pembe Çiçekli Çizgili Hebe Marilyn Monroe, Saksıda

437,00 ₺ 312,00 ₺
Haber Ver

Yavşan otu anavatanı Yeni Zelanda'dır. Farklı türleri olan herdem yeşil bir çalı bitkisidir. Haziran –kasım arası açan pembe çiçekli bodur cinsi daha çok bilinir. Hebe özellikle kireçli olan, her tür suyu geçirgen toprakta gelişir. Aşırı soğuk, kar yağışı ya da rüzgar yapraklarda tahribata yol açabilir. Bitki, duvar önü, güneye bakan cephe gibi bol güneşli alanlara dikilmelidir. Hebe asıl sahilde, denizden gelen suya dayanabiliyor. Sahil bölgeleri için idealdir. Bu sebeple sahil bahçelerinde kullanılabilir. Bahçeniz ılımansa yaz sonunda, soğuksa ilkbaharda budama yapılmalıdır. Çiçeklenme mevsimi yaz başından kış başına kadardır. Tohumlar, çiçeklenen hebenin üzerinde bırakılmamalı, enerjisini alır. Aşırı sulak, çok kurak topraklarda hastalanabiliyor, kararında sulama yapılmalıdır. Yaz başı ve ortasında potasyum bazlı gül gübresiyle iki kez gübrelenmelidir. Sisli havaya dayanıklıdır. 

Yavşan otu çeşitlerinden küçük yeşil yapraklı mor yavşan otu fidanı, haziran- kasım ayları arasında çiçeklenir. Kireçli suyu ve geçirgen toprağı sever. Herdem yeşil olan bu bitkiler, güneş ve yarı gölge alanları sevmektedirler. Kış aylarının sert geçtiği bölgelerde yaprak dökmektedir. Yapraklı yeşil, küçük ve hafif oval şekildedir. Çiçekleri bütün yaz üzerinde durur. Deniz iklimine dayanıklı bitkiler olup, iyi drene edilmiş asitli topraklar tercihidir. Küçük yapraklı mor beyaz çiçek açar. Mor yavşan çalısı fidanı, haziran- kasım ayları arasında çiçeklenir. Kireçli suyu ve geçirgen toprağı sever. Herdem yeşil olan bu bitkiler, güneş ve yarı gölge alanları sevmektedirler. Kış aylarının sert geçtiği bölgelerde yaprak dökmektedir. Çiçekleri bütün yaz üzerinde durur. Deniz iklimine dayanıklı bitkiler olup, iyi drene edilmiş asitli topraklar tercihidir. Küçük yapraklı mavi-mor çiçek açar.

Yavşan Otu Çeşitleri; Alacalı mor çiçekli yavşan otu fidanı, Alacalı pembe çiçekli yavşan otu fidanı, Pembe yavşan otu fidanı, Sarı çizgili açık pembe yavşan otu fidanı, Mor çiçekli alacalı yavşan otu fidanı, Küçük yeşil yapraklı mor yavşan otu fidanı, Mor yavşan çalısı fidanı, Çizgili yapraklı beyaz yavşan otu fidanı, Pembe çiçekli çizgili yavşan otu fidanı

Web sitemizden fidanların kök ve gövde kısımlarını inceleyebilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verecektir. Siz de yavşan otu fidanı çeşitlerini internet adresimizden satın alabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon