Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 5 üründen,5 adet listelendi.

% 36 İndirim Saksıda İndirimli
% 17 İndirim Saksıda Aşılı

Bektaşi Üzümü Fidanı Yeşil Ribes uva-crispa Green, Saksıda

599,00 ₺ 499,00 ₺
Haber Ver
% 10 İndirim Saksıda Aşılı

Bektaşi Üzümü Fidanı Kırmızı Ribes uva-crispa Red Gooseberry, 60-80 cm, 3 yaş, Saksıda

724,00 ₺ 649,00 ₺
Haber Ver
% 25 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda

Bektaşi Üzümü Fidanı Yeşil Ribes uva-crispa Hinnonmaki Gul, İTHAL, Saksıda

1062,00 ₺ 799,00 ₺
Haber Ver

Bektaşi üzümü dikenli bir çalıdır. Meyveleri A,B ve bol miktarda C vitamini, organik asitler ve madensel tuzlar da içermektedir. Haziran ayının ortalarında olgunlaşmaya başlar. Tadı tatlı bol aromalıdır. Bektaşi üzüm anavatanı Batı Asya ve Avrupa'dır. Sofralık bir çeşittir. Bektaşi üzüm fidanı çeşitlerinden kırmızı bektaşi üzümü fidanı, Gooseberry, Kaz Üzümü olarak da bilinir. Olgunlaştığında hafif ekşimsi ve sulu olan meyveler çiğ olarak ya da reçel, pasta ve tatlı yapılarak yenir. Olgunlaşmadan topların meyveler çiğ yenemeyecek kadar buruk ve acımsıdır; bu yüzden daha çok reçel, komposto ve marmelat biçiminde tüketilir ya da bazı yemeklere katılır. Saksıda yetiştirebilir. Özellikle serin ve nemli iklimi sevdiği için en çok İngiltere'de yetiştirilir. Yeşil bektaşi üzümü fidanı, 1.5 metreye kadar boylanabilen dikenli çalı formlu bitkilerdir. Gövdesinde ince tüycükler bitkiyi soğuklardan ve dondan korumaktadır. Sık ve kısa dikenli gövde yapısına sahiptir. Gönderilen bektaşi üzüm fidanlarımız 2 yaşlarındadır.Gönderilen bektaşi üzüm fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 20-40 cm 'dir. Bektaşi fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler. Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir. Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir. Gönderilen bektaşi üzümü fidanlarının tamamı sertifikalıdır.

Bektaşi Üzüm Çeşitleri; Kırmızı bektaşi üzümü fidanı, Yeşil bektaşi üzümü fidanı, Sarı bektaşi üzümü fidanı, İthal yeşil bektaşi üzümü fidanı 

Bektaş üzüm fidanlarınızı evinizde, balkonunuzda veya terasınızda saksı içerisinde yetiştirebilirsiniz. Bu sayede çok lezzetli meyvelere siz ve aileniz en sağlıklı şekilde fidanistanbul farkıyla ulaşabilirsiniz!


fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon