Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 53 üründen,20 adet listelendi.

% 46 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 34 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 43 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 36 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 36 İndirim Seçkin Çeşit Paketli

Biber sıcağı seven bitkiler grubundandır. Optimal gelişme; sıcaklık, kısmen ışık yoğunluğu, toprak ve hava nemi gibi çevre faktörlerine bağlıdır. Biberin optimal gelişme sıcaklığı 18-26 ºC’dir.  Biber erken devrelerde daha fazla sıcaklığa ihtiyaç duyar. Toprak neminin fazla, besin maddelerince yeterli ve hava sıcaklığının 24-26 ºC olduğu zamanlar iyi gelişim gösterir. Biber tohumu çeşitlerinden acı süs biberi tohumu, açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta mevsim hasat edilen sofralık bir çeşittir. Turşu sanayinde ve acılı salça yapımında katkı maddesi olarak kullanılabilir. Bitki boyu 50-60 cm alçaktan çok dallı ve çok yapraklıdır. Meyve salkımları yukarı doğrudur. Meyve yeşil renkte oluşup olgunlaşma döneminde sarı, turuncu, kırmızı renkler almaktadır. Meyveleri, kısa, ince ve acıdır.

Biber kandil dolmalık tohumu, bitki bodur yapılı ortalama 40cm yükseklikte çok yapraklı ve alttan dallanan basık bir görünüme sahiptir. Orta erkenci ve çok verimli bir çeşittir. Pazar alım devresi dikimden itibaren 50-55 gün olup uzun bir hasat dönemi vardır. Meyveleri 3-4 loblu, yeşil, ince, etli ve tatlıdır. Çarliston bağcı biber tohumu, erkenci bir çeşit olup fide dikiminden itibaren 55.60 günde hasada gelir. Meyveleri uzun kalın, sarı yeşil renklidir. Açık tarla yetiştiriciliğinde kullanılan turşuluk ve kızartma türü yemeklerde en çok kullanılan sofralık bir çeşittir. Nakliyeye ve depolamaya uygun verimi 4-5 ton alan ve hasat süresi uzun bir çeşittir.

Biber Tohumu Çeşitleri; Biber kandil dolmalık tohumu, Biber yalova çarliston tohumu, Biber tatlı sivri tohumu, Biber sarı süs biberi tohumu, Biber turşuluk acı kıl sivri tohumu, Biber yalova tatlı sivri tohumuYağlık konya kırmızı biber tohumu, Ilıca 256 biber tohumu, Biber sera demre 8 tohumu, Kıl tatlı biber tohumu, Haşmet turşuluk biber tohumu, Yalova çorbacı 12 biber tohumu, Yalova yağlık 28 biber tohumu, Menderes biber tohumu, Bağcı çarliston biber tohumu, Kıl acı biber tohumu, Toros yukarı bakan turşuluk cin biber tohumu, Çetinel 150 biber tohumu, Acı isot urfa biberi tohumu, Dik dolma biber 11b14 tohumu, Yalova çarliston biber tohumu, Üç burun biber dikim kiti, Yalova yağlık biber dikim kiti, Biber acı dolma tohumu, Sürmeli biberi biber tohumu, Beyaz dolmalık biber tohumu, Biber toros aşağı bakan turşuluk biber tohumu, Jalapeno biber tohumu, Sarı dolmalık biber tohumu, Tabasco biberiye acı tohumu, Acı iri paprika biber tohumu, Mini acı turuncu paprika biber tohumu, Acı yuvarlak paprika biber tohumu

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek biber tohumu çeşitlerinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Tohum siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon