Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 5 üründen,5 adet listelendi.

Dut fidanı çeşitlerinden açık kök ekşi kara dut fidanı ise -15 ile +38 °C sıcaklıklara sahip iklimlerde yetiştiriciliği yapılabilmektedir. Işık ve sıcaklık isteği yüksektir. Yaprakları 10-20 cm uzunluğunda ve 6-10 cm genişliğinde, alt yüzeyi tüylü, üst yüzeyi pürüzlü ve kısa sert tüylüdür. Kurak topraklara dayanıklı olmakla birlikte ortalama nem koşullarında verim artmaktadır.

Açık kök bursa karası dut fidanı yaprakları 6–12 cm büyük olup kenarları düzensiz kaba dişlidir. 2 – 3 lopludur ve kışın yaprak döker. Yürek biçimindeki yaprakların üst yüzü koyu yeşil ve tüylü, alt yüzü yumuşak sık tüylüdür. Meyvesi siyah, uzun, iri ve tatlıdır. Açık kök paraşüt ters dut fidanı meyveleri kolayca toplanabilen, pratik dut fidanıdır.  Tadı hafif mayhoştur. Geniş ve yuvarlak tepeli, kışın yapraklarını döken küçük bir ağaçtır. Olgun meyve siyah renkte ve bileşik meyve tipindedir. Açık kök paraşüt ters dut şemsiye formundadır. 

Dut Fidanı Çeşitleri; Açık kök paraşüt ters dut fidanı, Açık kök siyah dut fidanı, Açık kök beyaz dut fidanı, Açık kök bursa karası dut fidanı, Açık kök avustralya dut fidanı, Açık kök ekşi kara dut fidanı

Dut fidanı çeşitlerine uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon