Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 23 üründen,20 adet listelendi.

Elma fidanı, ülkemizde uzun yıllardan beri yetiştiriciliği yapılan, üretim ve alan bakımından öteki ılıman iklim meyvelerinin başında gelen bir meyve türüdür. Türkiye'de elma üretimi yaklaşık 2,5 milyon ton civarında olup, dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Elma fidanı çeşitlerinden açık kök fuji kiku elma fidanı, Japonya orijinli ağaçları çok güçlü gelişen bir çeşit olup. bodur ve yarı bodur klon anaçlarda gelişimi mükemmeldir. Meyvesi orta irilikte olup kabuk sarı zemin üzerine mat kırmızı renktir. Meyve eti sulu, sert, lezzetli ve gevrektir. Soğuk hava tesislerinde 7-8 ay süre ile muhafaza edilebilen yeme kalitesi mükemmel, ticari değeri yüksek bir çeşittir. Hasat zamanı Ekim ayının 1. ve 2. haftasıdır. Açık kök granny smith elma fidanı, ağaçları kuvvetli ve dik büyüme gösterir. Meyveleri iri ve küresel şekillidir, yeşil yağlı bir kabuğa sahiptir. Sulu, gevrek, yeme kalitesi iyi hafif asitli, mayhoştur. Kendine has iyi bir aromaya sahiptir. Düzenli verim sağlar.

Elma fidanı ılıman, özellikle soğuk ılıman iklim bitkisidir. Akdeniz Bölgesinde 800 m.'den yukarı yerlerde yetişir. Yüksek ışık yoğunluğu elmada çok iyi renk oluşumunu sağlar. Elma fidanı düşük sıcaklıkların olduğu sert kışlara dayanıklı olmasına rağmen ,yüksek yaz sıcağından da hoşlanmaz. Çünkü yüksek sıcaklıkta da bitki gelişimi yavaşlar veya durur. 

Açık kök golden delıcıous elma fidanı, orta irilikte, geniş ve bir miktar uzun bir forma sahip ve çekici görünümlüdür. Kabuğu sarı renkte, bazen kırmızı renkle de süslenmiş olup, ara sıra paslanma izleri gösterebilir. Kışlık çeşittir. Eti sıkı, az mayhoş, çok sulu ve hoş kokuludur. Hasat zamanı Eylül ayının 3. ve 4. haftasıdır. Açık kök jersey mac elma fidanı ağaçları çok kuvvetli ve yüksek verimlidir. Meyveler geniş ve şişkindir. Yazlık çeşit olup, beyaz ve sulu meyve etlidir. Her bölgede yetiştirilir. Amerika’da bulunmuş, yüksek verimli bir çeşittir.

Elma Fidanı Çeşitleri; Açık kök golden delicious elma fidanı, Açık kök erken kırmızı elma fidanı, Açık kök braeburn elma fidanı, Açık kök arap kızı elma fidanı, Açık kök summer red elma fidanı, Açık kök jersey mac elma fidanı, Açık kök fujı kıku elma fidanı, Açık kök starkrimson elma fidanı, Açık kök golden reinders elma fidanı, Açık kök scarlet spur elma fidanı, Açık kök red chief elma fidanı, Açık kök amasya elma fidanı, Açık kök granny smıth elma fidanı, Açık kök spur golden elma fidanı, Açık kök galaxy gala elma fidanı, Açık kök ekşi pembe elma fidanı, Açık kök anna elma fidanı, Açık kök mondial gala elma fidanı, Açık kök amasya misket elma fidanı, Açık kök süper chief elma fidanı, Açık kök williams elma fidanı

Elma fidanı çeşitlerine uygun fiyat avantajı ile güvenli bir şekilde fidanistanbul'da ulaşabilirsiniz. Müşterilerine her zaman güvenilir, hızlı ve kolay kullanım sunan fidanistanbul, müşteri memnuniyetini önemseyen, geri bildirimler doğrultusunda kendini güncelleyerek size en iyi hizmeti verir.

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon