Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Nergis 4 Adetli Karışık Renk Soğanı Paketli

Sertifikalı, Paketli, Dayanıklı
%34 İndirim 187,00 ₺ 124,00 ₺
  • 1 paket içerisinde 4 adet soğan bulunmaktadır.
  • Ürünlerimiz Sağlık Sertifikalı, ISO-9001 Kalite Standartlarına uygundur.
  • Ürünlerimiz TSE 2547 Nolu Çiçek Soğanları Standartlarına uygundur.
  • SKU: 10
  • Barkod: 050734
  • Stok:FI2969 Adet

Nergis soğanı dikimi

Nergis soğanları, Eylül - Aralık ayları arasında dikimi yapılır. Saksınızda yetiştirmek istediğiniz Nergis soğanlarını kendi büyüklüklerinin 2 katı derine, geçirgenliği yüksek normal bahçe toprağına dikiniz. Soğanın sürgün ucu yukarıya bakmalı, kök kısmı olan yuvarlak tarafı ise toprağa oturmalıdır. Soğuk hava koşulları ve dondan hiç bir şekilde zarar görmeyen nergis soğanları en dayanıklı çiçek soğanları arasında yer alır. Bahar aylarında o eşsiz güzelikte çiçeklerini açmaya başlayan nergis soğanları, bahçenizde başkalarını imrendirecek bir görüntü oluştururlar. Nergis soğanları türlerine göre 7cm  den 60 cm kadar değişik boylarda olurlar. Nergis soğanlarının çiçek büyüklükleri  varyetelerine  göre 2 cm den 8 cm kadar çapta olurlar.

Soğan dikimini gerçekleştirdikten sonra sulamasını yapınız. Daha sonra toprak nemini azaltmaya başladığında sulama yapınız. Kışın diktiğiniz soğanı mutlaka soğuk alanlarda bırakınız ve bahar ayları girmeye başladığında güneşli bir alana alınız. Nergisleriniz artık çiçek açmaya mı başladı o zaman sulamayı arttırın.

Çiçeklenme dönemi sona erdikten sonra bitki saplarındaki çiçek tohumları oluşmadan sap üzerindeki çiçek tablasını kırınız. Bu işlemi yapmadığınız takdirde bir sonraki döneme küçük çiçekler açar. Çiçekler artık geçtikten sonra serin ve rutubetsiz bir ortamda dikim mevsimine kadar muhafaza ediniz. Aksi takdirde çürümeler görülürse çiçek vermez ya da kalitesiz çiçekler ortaya çıkar.

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon