Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 11 üründen,11 adet listelendi.

% 37 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 37 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 46 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 34 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 12 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 28 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 34 İndirim Seçkin Çeşit Paketli

Patlıcan, sıcak iklim sebzesidir, soğuklardan çok etkilenir. Yetiştirilme devresinde sıcaklık -1- 2oC’ sıcaklığa düştüğü zaman bitki yaşamını yitirir. Ilıman iklimlerde yıllık kültür bitkisi olarak yetiştirildiği için tohum ekiminden itibaren hasat devresi sonuna kadar don olmayan ve bitkinin gelişmesi ile ürün vermesi için normal olarak 15–35 oC sıcaklığa ihtiyacı vardır. İyi bir yetiştiricilik için ortalama 6 aylık bir vegetasyon dönemine gereksinim vardır. Tropik ve suptropik iklime sahip olan yerlerde ise küçük bir ağaç şeklinde olup çok yıllıktır. Patlıcan tohumu çeşitlerinden patlıcan kemer tohumu erkenci, açık alan standart patlıcan çeşididir. Bitki gövdesi koyu yeşil renkli, az tüylü ve kuvvetli gelişir. Meyve koyu parlak siyah renkli, eti oldukça sert yapılı, sap tarafı uç kısmına göre biraz kalındır. Meyve boyu 18-22 cm uzunluğunda 4-6 cm çapındadır.

Patlıcan adana dolmalık tohumu, açık tarla yetiştiriciliğine uygun, orta erkenci, standart bir patlıcan çeşididir. Meyveler yuvarlak-hafif oval şekilli, dilimli, parlak siyahımsı mor renklidir. Meyve kalın kabuklu, beyaz etli, çekirdeksizdir. Hastalık ve zararlı dayanımı yüksek, verimli bir çeşittir. Taze tüketim için uygun sofralık, sanayi için de kullanılan bir çeşittir. Manisa kır çizgili patlıcan tohumu, orta erkenci bir patlıcan çeşididir. Orta güçlü ve kompak bitki yapısına sahiptir. Meyveleri çizgili ve kaliksi dikensizdir. Hastalıklara karşı dayanıklı bir çeşittir. Meyve içi beyaz olup yağ tutma oranı düşüktür. Raf ömrü uzundur.

Patlıcan Tohumu Çeşitleri; Patlıcan aydın siyahı tohumu, Aydın siyahı 55 patlıcan tohumu, Patlıcan kemer 27 tohumu, Patlıcan adana dolmalık tohumu, Topan patlıcan 374 tohumu, Pala patlıcan 49 tohumu, Manisa kır çizgili patlıcan tohumu 

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek patlıcan tohumu çeşitleri özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Tohum siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon