Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Ilgın Ağacı Pembe Çiçekli Tamarix ramosissima Pink Cascade, 100 cm, Saksıda

Çiçekli, Gösterişli
%19 İndirim 448,00 ₺ 362,00 ₺
  • Ilgıngiller familyasından yaprak dökmeyen bir bitkidir.
  • Rüzgara, kuraklığa ve tuzlu topraklara dayanıklı bir türdür.
  • Köklerinde su tutma özelliğine sahip olması dolayısı ile erozyana karşı etkili bir bitkidir.
  • Bol ışık alan yerleri severler ancak yarı gölge ortamlarda da yetiştirilebilir.
  • Yaprakları çam yaprağı görünümünde uzun, ince ve yumuşaktır.
  • Çiçekleri uzun salkımlar halinde, küçük ve pembe renklidir.
  • SKU: -86
  • Barkod: 080217
  • Stok:FI261 Adet
Ilgıngiller ailesinden bir bitki cinsi olup, dünyada Tamarix adıyla bilinmektedir. Ülkemizde Konya’nın Ilgın ilçesinden menşeini alan ılgın ağacı, pembe çiçekler açmaktadır. Ilgın ağacı peyzaj bitkisi olup özellikle bahçelerde süs ağacı olarak yetiştirilmektedir. Yıl boyu yeşilliğini korumaktadır. Ilgın ağacının en önemli özelliği kuru iklime kolay adapte olmasıdır. Küresel ısınmanın olduğu ve yağış miktarının azaldığı günümüzde önem kazanan bir ağaç türü olmuştur. Tuzlu su ortamında yaşayabilmektedir. Baharda ayda 1 metreyi geçecek şekilde uzayabilmektedir. Ilgın ağacının köklenme özelliğinden dolayı, su tutma özelliği çok önemlidir. Bu nedenle toprak altında derinlerde bulunan suyu yüzeye çekmekte, etrafında bulunan bitkilere de hayat vermektedir. Bu nedenle toprak erozyonuna karşı kullanılması gereken en önemli bitki türüdür. Ilgın Ağacının rüzgara dayanıklı oluşu, kurak ve tuzlu topraklarda yetişebilmesi de en önemli özelliliklerindendir. Ağaç küçük pembe çiçekler açmakta rüzgarla beraber 500 000’den fazla tohum etrafa saçmakta, arılar için tozlaşma oluştururken, kuşların neslini devam ettirebilmesi için önemli bir besin kaynağı oluşturmaktadır. 

Müşteri soruları ve cevapları

06-02-2018

çok kaliteli ürün gönderdiniz. teşekkür ederim

19-08-2023

Ilgın Ağacını bahçeme eklemekle en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Fidanistanbulun kalitesi, bu bitkinin ne kadar sağlıklı ve güzel büyüdüğünü gösteriyor. Bahçemdeki yeni favori

13-10-2023

Bu bitkilerin zarif yaprakları ve canlı renkleri sadece göz alıcı değil, aynı zamanda bakımı da kolay. Firmanın müşteri hizmetleri de çok yardımcı oluyor. Fidanistanbulun kaliteli fidanları ve rehberlikleri sayesinde bu güzellikleri bahçemizde görmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon