Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Anemone Mixed İthal Soğanı Paketli

Sertifikalı, Paketli, Çok Yıllık
%34 İndirim 187,00 ₺ 124,00 ₺
  • 1 paket içerisinde 7 adet soğan bulunmaktadır.
  • Ürünlerimiz Sağlık Sertifikalı, ISO-9001 Kalite Standartlarına uygundur.
  • Ürünlerimiz TSE 2547 Nolu Çiçek Soğanları Standartlarına uygundur.
  • SKU: 10
  • Barkod: 050763
  • Stok:FI3428 Adet
Genel Özellikleri
Pek çok ülkede yetişebilmektedir. Ülkemizde de özellikle İzmir, Aydın ve Antalya bölgelerinde doğal olarak bulunmaktadır. Çok yıllık otsu bitkilerdir. Renkli çiçeklere sahiptir. Çiçekleri birçok eksene göre simetriktir. Tek veya şemsiye durumlu çiçeklerde çanak yapraklar 4 – 5 adet veya daha fazla, taç yaprak gibi renklidir. Ancak taç yaprağı yoktur. Çiçek sapı üzerinde, çiçek çanağının aşağısında üçlü veya el parmakları şeklinde parçalı ve onu çevreleyen bir yaprak oluşumuna sahiptir. Bunun dışında yapraklar sadece köke yakın kısımlardadır. Kök yapısı oldukça kuvvetli, kazık veya rizom tipindedir. Meyve nuks biçiminde ve çok sayıdadır. Genelliklekuzey yarım kürenin ılıman ve serin iklim bölgelerinde, dağınık alanlarda yaygın 60 kadar türü bulunmaktadır. Ülkemizde doğal olarak Anemone blanda yetişmektedir.

Üretimi 
Pençemsi yapıda olan soğan ya da yumrularıyla üretim yapılır. Pençenin her bir parçasından yeni bir fide elde edilir. Pençeler iyi işlenmiş yastıklara 10 cm kadar derine dikilir. Pençelerin arası 12 – 25 cm olmalıdır. 
Kuru havada bir iki defa sulanır. Çok soğuk havalarda özellikle don tehlikesi varsa dikim yapılan yerin üzeri samanla kapatılır. Fidanlar gereğince yetişmeye başladığında aralarında ortaya çıkacak otlar çapalanarak temizlenir.

Ekolojik İstekleri
Anemonlar, gıdaca zengin, gübreli ve rutubetli toprakları sever. Toprak drenajı iyi olmalıdır. Kurak mevsimlerde bolca ve devamlı suya ihtiyaç duyarlar. Kışın fazla soğuk şartlarda üstleri örtülmeli, yer değiştirmek gerekirse ilkbaharda yapılmalıdır. Ancak birkaç yıl aynı yerde bırakılmalıdır. Toprağın bol gübrelenmesi ve derin bellenmesi iyidir.


 

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon