Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Gelin Teli Çiçeği Asparagus aethiopicus Sprengeri, Saksıda

Saksida, Açik kök
%40 İndirim 374,00 ₺ 224,00 ₺
  • Çok yıllık, her dem yeşil bir bitkidir.
  • İğne şeklindeki ince yaprakları ile güzel bir görünümü vardır. 
  • - 6 ˚C soğukluğa kadar dayanıklıdır.
  • Aydınlık, yarı gölge ve gölge alanlarda iyi gelişme gösterir.
  • Ev, ofis ve iş yerleri gibi kapalı ortamlarda da rahatlıkla yetiştirilebilmektedir.
  • SKU: -16
  • Barkod: 87654548
  • Stok:FI5206 Adet
Işık; Direk gün ışığına maruz kalmamalıdır. Aydınlık yerler yapraklarının parlak ve canlı kalması için gereklidir. Gün ışığı aldığı yöne doğru eğilim gösterebilir. Gün ışığı almayan yönü belirli aralıklarla gün ışığına çevirilmelidir. Böylece çiçeğin bir yöne doğru eğilimi engellenebilir. Az ışık aldığı zaman yeteri kadar beslenemez bunun için yapraklarında solma ve kararma meydana gelir. 
Sulama; yaz aylarında haftada en az 2 kere, kış aylarında ise haftada 1 kere saksı üstten sulanmalıdır. Suyun tüm toprağa ulaşması gerekmektedir. Sulama esnasında kullanılan su kabı ölçeği hep aynı olmalı ve çiçeğe dökülen su saksının dibinde en fazla akşam sulamış ise, sabah tabakda biriken su dökülmelidir. Böylelikle bitkinin toprağında koku ve haşerelerin oluşmasına engel olunacaktır. 
Sıcaklık; Rüzgar akımı alan yerlerden uzak tutulmalıdır. Kış aylarında çiçeğin bulunduğu ortam sıcaklığı 14 ile 15 derecenin altına düşmemelidir. Rüzgar çiçeğimizi salladığı için bitkinin sapında oynamalar ve toprağın köküne hava akımın girmesine sebep vermektedir. Bu da çiçeğimizin ömrünü azalttığı gibi çiçeklerin yapraklarında sararma ve çiçeklerinde solmalara sebep verir. 
Budama; Dallarının üzerindeki çiçekler solup geçtikten sonra bitkimizin bir daha çiçek açması için solan yaprakları kesilerek budanmalı ve kesilen bölgenin içine hava akımının girmesine engel olmak için, üzeri kapatılmalıdır. 
Saksı değişimi; Toprak değişimi çiçeğimizin durumuna bağlı olarak 3 yılda bir kere sıcak ayların başlangıcı olan Nisan ayında yapılmalıdır. Toprak seçiminde humuslu ve lifli toprak kullanmak gelişimini iyi yönde etkiler. Toprak değiştirirken dikkat edilmesi gereken husus, değiştirmek istediğiniz çiçeğin saksısının en fazla bir numara büyüğüne dikilmelidir. 

Müşteri soruları ve cevapları

26-11-2023

Sprengeri türü, uzun ve zarif süzgün dallarıyla çok hoş bir görünüme sahip. Fidanistanbulun hızlı teslimatı ve sağlıklı bitkileri sayesinde bu güzellikle tanıştım, çok memnunum

27-11-2023

Gerçekten çok etkilendim. Hem dayanıklı hem de bakımı kolay bir bitki. Sitedeki açıklamalar gerçekten doğru, hiçbir sorun yaşamadım

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 5,00 Ortalama
5 Yıldız
100,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
0,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon