Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 125 üründen,20 adet listelendi.

% 42 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit
% 23 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 24 İndirim Saksıda İndirimli
% 21 İndirim Saksıda İthal
Yapraklı bitkiler iç mekanlarda yetiştirebileceğiniz ortamı güzelleştiren aynı zamanda bulundukları ortamı temizleyen, stresi azaltan, gürültüyü filtreleme özelliğine sahip bitkilerdir. Yapraklı bitki çeşitlerinden deve tabanı fidanı, yaprakları koyu yeşil, büyük, parçalı ve delikli derimsi yapıda, yaprak sapları uzun, gövdesi kuvvetli ve odunsudur. Toprak bakımından çok seçici değildir. Torflu topraklar da iyi gelişme gösterir. Bitki 12-25oC sıcaklıkta iyi gelişir. Yüksek orantılı nem ister (%75-80). Aydınlık, yarı gölge veya gölge yerleri sever. Işık bitkisi olup gölge alanları sevmez. Yakıcı güneş ışığı yaprakların sararmasına, yoğun gölge ise yaprak saplarının uzamasına neden olur. Yazın bitkinin toprağı nemli tutulmalı, sıcak havalarda yapraklara sık sık su püskürtülmelidir. Ofis, salon ve teraslar da bakımı sağlanabilir. Üretimi tepe ve göz çeliğiyle olur. Saksı değişimi 2-3 yılda bir Nisan ayında yapılır.
Kauçuk çiçeği fidanı, yapraklar büyük, elips şeklinde, kalın derimsi yapıda, parlak koyu yeşil renklidir. Ortamlara kolay uyum sağladığından ve büyümesi hızlı olduğundan tercih edilir. Çin para çiçeği 30 cm kadar boylanabilen dekoratif bir bitkidir. Küçük yeşil yaprakları ile dikkat çeken iç mekan bitkisidir. Bulunduğu ortama neşe ve pozitiflik kattığı düşünülmektedir. Toprağı iyice kuruduğunda sulama yapılmalıdır. 2 haftada bir sulama yapılması yeterlidir. Çok sıcak alanlarda haftada bir sulama yapılır. Direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Direkt güneş ışığını sevmez ancak aydınlık bir ortamda daha hızlı gelişim gösterir.

Yapraklı Bitkiler; Kauçuk çiçeği fidanı, Kraton çiçeği fidanı, Difenbahya çiçeği fidanı, Paşa kılıcı fidanı, Kurdele çiçeği fidanı, Benjamin çiçeği fidanı, Dua çiçeği fidanı, Fitonya çiçeği fidanı, Alacalı beşparmak çiçeği fidanı, Salon çamı fidanı, Areka palmiyesi fidanı, Şeflara çiçeği fidanı, Japon sago palmiyesi fidanı, Aşk merdiveni çiçeği fidanı, Madagaskar dragon ağacı fidanı, Melek kanadı çiçeği fidanı, Avize çiçeği fidanı, Yucca fidanı, Örgülü paşa kılıcı fidanı, Örgülü para çiçeği, Pachira fidanı, Zümrüt dalgası çiçeği fidanı, Dracaena massengena fidanı, Tül kuşkonmaz çiçeği fidanı, Alacalı kauçuk fidanı, Top dragon ağacı fidanı, Zamia zeze çiçeği fidanı, Dracaena fragrans steudneri fidanı, Deve tabanı fidanı, Monstera fidanı, Paşa kamçısı fidanı, Şamadora palmiyesi fidanı, Alacalı kalatya fidanı, Piramit kuşkonmaz fidanı, Bereket çiçeği fidanı, Koyu renk yapraklı kauçuk fidanı, Şarkıcı deve tabanı fidanı, Üçlü dracaena massengena fidanı, Keman yapraklı kauçuk fidanı, Gelin teli çiçeği fidanı, Çin para çiçeği fidanı, Pilea çiçeği fidanı, Prenses çiçeği fidanı, Tijli benjamin çiçeği fidanı, Zakkum yapraklı kauçuk fidanı, Süs yosunu çiçeği fidanı, Lekeli difenbahya fidanı, Kızıl kardeş çiçeği fidanı, Hava ile yaşayan bitki fidanı, Arapsaçı fidanı, Bengal kauçuğu fidanı, Kalp mum çiçeği fidanı, Kuş yuvası fidanı, Çizgili dragon çiçeği fidanı, Polyscias fabian çiçeği fidanı, Salon palmiyesi fidanı, Mozaik bitkisi fidanı, Minyatür beşparmak çiçeği fidanı, Nolina fil ayağı fidanı, Salon yelpazesi fidanı, Kadın saçı eğreltisi fidanı, Kırmızı yeşil yapraklı aglaonema fidanı, Beyaz çizgili kalatya fidanı, Kedi çimi fidanı, Areka palmiyesi fidanı, Aşkın gözyaşları fidanı, Hindistan cevizi palmiyesi fidanı, İmza çiçeği fidanı, Kestane çiçeği fidanı, Dracaena fragrans janet lind fidanı, Sarkıcı dua çiçeği fidanı, Yaprak begonya fidanı, Minyatür bambu fidanı, Bodur paşa kılıcı fidanı, Kahve çiçeği fidanı, Geyik boynuzu fidanı
Yapraklı bitki çeşitlerinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği sayesinde listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

Kaçırılmayacak Fırsatları İnceleyin


Teşekkürler
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon