Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 25 üründen,20 adet listelendi.

% 17 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 24 İndirim Erkenci 3 Yaş
% 20 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 21 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 22 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 22 İndirim Geççi 3 Yaş
% 22 İndirim Saksıda +120 cm
% 21 İndirim Saksıda +120 cm
% 18 İndirim Saksıda +120 cm
% 24 İndirim Orta Mevsim Saksıda
% 23 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 23 İndirim Saksıda +120 cm
% 22 İndirim Geççi Saksıda
% 18 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 7 İndirim Geççi Saksıda

Zengin lif içeriğiyle tam bir vitamin deposu olan armut çok önemli ve çok tüketilen bir meyvedir. Dünya armut üretiminde ülkemiz 6. sıradadır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetiştiriciliği yapılır. Ilıman iklimi seven armut kuraklığa oldukça toleranslıdır. Kalite, verim ve lezzet açısından da yüksek sıcaklık ve kuraklık gereklidir. Armut ağacı fidanı çeşitlerinden akça armut fidanı, meyvesi küçük, kısa boyunlu, alt kısmına doğru geniştir. Meyve kabuğu yeşil zemin üstüne sarı renktedir. Meyve eti beyaz, az kumlu, orta derecede sulu, az tatlı olup kalitesi orta – iyidir. Ortalama meyve eni 45 mm. meyve uzunluğu sap hariç 70 mm. olup yaklaşık 120 gram ağırlığındadır.

Santa maria armut fidanı, meyvesi iri ve konik şekillidir. Meyve kabuk rengi hasat döneminde açık yeşil zemin üzerine al yanaklıdır. Meyve eti beyaz, orta sulu ve orta lezzetlidir. Soğuk hava deposunda olgunluğa ulaştığında kabuğu sarı renk alır ve uzun süre depolanabilir. Ankara armut fidanı verimli bir çeşittir. Ağaçları kuvvetli ve yayvan gelişir. Meyvesi orta irilikte yuvarlak, boyunsuz ve alt kısmı geniştir. Meyve kabuğu yeşil-sarı, meyve eti tatlı, çok sulu ve aromalıdır. Depolamaya uzun süre dayanıklıdır. Ekim ayının başında hasat edilir. June beauty armut fidanı, ağaçları yarı dik ve çok hızlı gelişme sağlar. En erkenci armut  fidanı çeşidi olup çok verimlidir. Orta irilikte yeşil zemin üzerine kırmızı yanaklıdır. Sulu, tatlı ve hoş kokuludur. Meyve eti sarı, hafif kumludur. Hasat Zamanı; haziran ayının 4. haftası başlanıp birden fazla toplama gerektirir. 

Armut Ağaçları Çeşitleri; Deveci armut fidanı, Ankara armut fidanı, Santa maria armut fidanı, Williams armut fidanı, June beauty armut fidanı, Limon armut fidanı, Akça armut fidanı, Carmen armut fidanı, Margarite marıllat armut fidanı, Etruşka armut fidanı, Bahri bey armut fidanı, Nashi kosui armut fidanı

Sertifikalı armut ağacı fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. Armut ağacı çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon