Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 23 üründen,20 adet listelendi.

% 21 İndirim Geççi 3 Yaş
% 21 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 21 İndirim Orta Mevsim 3 Yaş
% 21 İndirim Erkenci 3 Yaş
% 33 İndirim Geççi 3 Yaş

Zengin lif içeriğiyle tam bir vitamin deposu olan armut çok önemli ve çok tüketilen bir meyvedir. Dünya armut üretiminde ülkemiz 6. sıradadır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetiştiriciliği yapılır. Ilıman iklimi seven armut kuraklığa oldukça toleranslıdır. Kalite, verim ve lezzet açısından da yüksek sıcaklık ve kuraklık gereklidir. Armut fidanı çeşitlerinden açık kök akça armut fidanı, meyvesi küçük, kısa boyunlu, alt kısmına doğru geniştir. Meyve kabuğu yeşil zemin üstüne sarı renktedir. Meyve eti beyaz, az kumlu, orta derecede sulu, az tatlı olup kalitesi orta – iyidir. Ortalama meyve eni 45 mm. meyve uzunluğu sap hariç 70 mm. olup yaklaşık 120 gram ağırlığındadır.

Açık kök santa maria armut fidanı, meyvesi iri ve konik şekillidir. Meyve kabuk rengi hasat döneminde açık yeşil zemin üzerine al yanaklıdır. Meyve eti beyaz, orta sulu ve orta lezzetlidir. Soğuk hava deposunda olgunluğa ulaştığında kabuğu sarı renk alır ve uzun süre depolanabilir. Açık kök ankara armut fidanı verimli bir çeşittir. Ağaçları kuvvetli ve yayvan gelişir. Meyvesi orta irilikte yuvarlak, boyunsuz ve alt kısmı geniştir. Meyve kabuğu yeşil-sarı, meyve eti tatlı, çok sulu ve aromalıdır. Depolamaya uzun süre dayanıklıdır. Ekim ayının başında hasat edilir. Açık kök june beauty armut fidanı, ağaçları yarı dik ve çok hızlı gelişme sağlar. En erkenci armut  fidanı çeşidi olup çok verimlidir. Orta irilikte yeşil zemin üzerine kırmızı yanaklıdır. Sulu, tatlı ve hoş kokuludur. Meyve eti sarı, hafif kumludur. Hasat Zamanı; haziran ayının 4. haftası başlanıp birden fazla toplama gerektirir. 

Armut Fidanı Çeşitleri; Açık köklü santa maria armut fidanı, Açık köklü deveci armut fidanı, Açık kök williams armut fidanı, Açık kök akça armut fidanı, Açık kök nashi hosui armut fidanı, Açık kök ankara armut fidanı, Açık kök mustafa bey armut fidanı, Açık kök koscia coscia armut fidanı, Açık kök abete tafel armut fidanı, Açık kök margarite marıllat armut fidanı, Açık kök comice komis armut fidanı, Açık kök june beauty armut fidanı, Açık kök bahri bey armut fidanı, Açık kök tosca armut fidanı, Açık kök etruşka armut fidanı, Açık kök carmen armut fidanı, Açık kök karahüseyin armut fidanı, Açık kök limon armut fidanı, Açık kök özbek armut fidanı, Açık kök conference armut fidanı, Açık kök hacı hamza armut fidanı, Açık kök cinci armut fidanı

Sertifikalı armut fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. Armut çeşitleri kategorimizi detaylı olarak inceleyebilir ve siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon