Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 66 üründen,20 adet listelendi.

% 53 İndirim Saksıda Sınırlı Sayıda
% 25 İndirim Saksıda Bodur
% 20 İndirim Saksıda Özel Koleksiyon
Çiçekli bitkiler hem evinizde hem de bahçenizde ortamınızı güzelleştirmek için dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Çiçekli bitki çeşitlerinden bodur ev gülü fidanı doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki dolaylı ışıklardan da yararlanabilir. Saksı değişimi iki yılda bir olmak üzere sıcak ayların başladığı zamanlarda yapılmalıdır. Gül bitkisi genellikle yaz aylarında çiçek açar ve çiçeklerini kış aylarına doğru dökerek bir dinlenme sürecine girer. Kış aylarında bitki aşırı soğuktan korunmalıdır. Gül bitkisinin çoğaltılması için en uygun zaman nisan ayıdır. Gardenya çiçeği fidanı yaprakları koyu yeşil çok canlı, parlak görünümlü, çiçekleri beyaz renkli ve çok güzel kokulu, katmerli veya yalın katlıdır. Kokulu çiçekleri esans, parfüm yapımında kullanılır. Gelişme döneminde 16-18 oC, kışın ise 12 oC’ye gereksinim gösterir. Yüksek orantılı nem (%75-80) ister. Aydınlık ancak doğrudan yakıcı güneş ışığı olmayan yerlerde iyi gelişir. İlkbahar ve yazın bol miktarda suya gereksinme gösterirler. Yapraklara sık sık su püskürtülmelidir. Kışın serin yerde bulundurulmalı ve toprak nemli tutulmalıdır. Turna gagası fidanı çalı formunda, yaprakları uzun eliptiktir, bitki 1-1.5 metre boylanabilir. Her yıl kardeşlenme ile çoğalıp, tek bir bitkiden gruplar oluşur. Tohumdan üretildiği zaman çiçek açması için en az dört yıl gerekir. Fazla dona dayanıklı değildir ancak kısa süreli -4 ºC dereceye kadar dayanmaktadır.
 
Çiçekli Bitkiler; Katmerli kırmızı kamelya fidanı, Kızılay çiçeği fidanı, Barış çiçeği fidanı, Mum çiçeği fidanı, Gardenya çiçeği fidanı, Çiçekli gündüz güzeli fidanı, Orkide çiçeği fidanı, Küstüm çiçeği fidanı, Sinameki bitkisi fidanı, Ruj çiçeği fidanı, Antoryum fidanı, Flamingo çiçeği fidanı, Kufeye çiçeği fidanı, Kudüs kirazı çiçeği fidanı, Yılbaşı kaktüsü fidanı, Hava çiçeği fidanı, Ev açelyası fidanı, Starliçya fidanı, Turna gagası fidanı, Bodur ev gülü fidanı, Çilli yaprak çiçeği fidanı, Dikenler tacı fidanı, Katmerli begonya fidanı, Balon çiçeği fidanı, İran menekşesi fidanı, Süs biberi fidanı, Keklik üzümü fidanı, Kelebek çiçeği fidanı, Yıldız çiçeği fidanı, Ateş çiçeği fidanı, Açmeya çiçeği fidanı, Kupa çiçeği fidanı, Havai güneşi çiçeği fidanı, Ateş kirazı fidanı, Ev yasemini fidanı, Püskül çiçeği fidanı, Alman papatyası çiçeği fidanı, Hint fıstığı çiçeği fidanı, Japon balığı çiçeği fidanı, Beyaz izmir yasemini fidanı, Çemberli beyaz madagaskar yasemini fidanı, İnci mersini fidanı, Süpürge çalısı fidanı, Gözyaşı çiçeği fidanı, Guzmanya çiçeği fidanı, Müge çiçeği fidanı, Ponsetya çiçeği fidanı, Atatürk çiçeği fidanı, Kolumniya çiçeği fidanı, Zebra çiçeği fidanı, Alev kılıcı çiçeği fidanı, Lilyum çiçeği fidanı, Medine gülü fidanı, Malezya orkidesi fidanı, Mücevher orkide fidanı, Kalanşo çiçeği fidanı, Onbir ay çiçeği fidanı, Gül begonyası fidanı

Çiçekli bitki çeşitlerinin özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği sayesinde listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.
fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon