Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Pavpav Fidanı Pawpaw Asimina, 60-80 cm, Saksıda

Tatlı, Aromalı, Çok İri
%33 İndirim 599,00 ₺ 399,00 ₺
  • Anavatani Amerika Birlesik Devletleri olan bu bitkinin en önemli özelliklerinden birisi Güzel ve lezzetli meyveleri ile ünlü olan ( Cherimola , Custard apple ,Atemoya ,Ilama, Soncoya, Sugar apple, Briba vb.) tropik Annonaceae familyasinin soguga dayanikli (-25° C) tek üyesi olmasidir.
  • Yaprak döken bir bitki olan pawpaw koyu yesil yapraklara sahiptir 12-25cm. yerden itibaren yogun yaprakli dalli konik sekilde geliserek hos bir tropik bitki görüntüsü alirlar.
  • Çiçekleri 2-4 cm çapinda olup 3dis 3 iç taç yaprak ve 3 çanak yapraktan olusur.
  • Çiçekler yapraklardan önce açar ayrica karpeller genellikle birden çok ovum içerir bu sebeple tek çiçekte birden çok meyve olusabilir.
  • SKU: 0
  • Barkod: 011624
  • Stok:FI2014 Adet
Çiçeklerin güzel görüntüsü kokusuyla ters orantili oldugu için arilar pek ilgi göstermezler fakat güzel kokuyu sevmeyenlerde vardir bu sebeple tozlasma isinde böcekler ve sinekler görev yapar ayrica kendinizde kolaylikla elinize küçük bir firça alarak tozlasma yapip meyve verimini artirabilirsiniz.

Pawpaw meyvesi botanikte berry olarak siniflandirilir meyvesi yuvarlak ,oval veya böbrek seklinde olabilir. Meyve agirligi 50 ile 500 gram arasinda olabilmekle beraber ortalama 150-200 gramdir.

 Pawpaw agaçlari 5-7 yil arasinda meyve vermeye baslar.Meyvelerinin tadinin muz,mango,ananas andiran çok güzel ve kuvvetli bir aromaya sahip oldugu ve olgunlasinca yenmesi gerektigi ayrica agaçtan erken koparilmamasi belirtilmektedir olgunlasan meyveler sari-kahverengisiyah renk almaktadir olgunlasmis meyveler oda sicakliginda 2-3 günde bozulmaktadir buzdolabinda 3 hafta kadar saklanabilmektedir.Bu güzel tada sahip meyve vitamin , mineral ve antioksidanlar bakimindan oldukça zengindir.

Pawpaw derin drenaji iyi olan organik madde bakimindan zengin hafif asidik ve nemli topraklarda iyi yetismektedir. Genel olarak birçok bitki zararlisina karsi dirençlidir. Fidanlar ilk iki yil günes isinlarina karsi hassastir yetiskin hale geldiginde ise günes alan yerlerde daha iyi yetisirler.

Müşteri soruları ve cevapları

07-10-2016

ürün kaç cm ? aşılı mı değil mi ? bir de tek cins mi mevcut yoksa daha farklı cinsler var mı elinizde ?

14-01-2023

Hayırlı işlerTozlayıcısı varmı

Müşteri değerlendirmeleri

5 Üzerinden | 4,00 Ortalama
5 Yıldız
50,00 %
4 Yıldız
0,00 %
3 Yıldız
50,00 %
2 Yıldız
0,00 %
1 Yıldız
0,00 %

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon