Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Frenk Üzümü Fidanı Siyah Ribes nigrum Goliath, Saksıda

Aromalı, İri Taneli, Sulu
%33 İndirim 562,00 ₺ 374,00 ₺
 • Geç dönemde hasat edilen çalı formlu bir bitkidir.
 • Meyveleri en iri frenk üzümü türüdür.
 • Meyveleri iri, sulu, çekirdekli ve aromatiktir.
 • Meyve salkımları orta uzunlukta ve orta sıklıktadır.
 • Hasat zamanı temmuz ayı sonudur.
 • Taze tüketim dışında, marmelat, reçel, salata, pasta ve meyve suyu yapımında kullanılır.
 • -20 dereceye kadar düşük sıcaklıklara dayanıklıdır.
 • Gönderilen frenk üzümü fidanlarımız 3 yaşlarındadır.
 • Gönderilen frenk üzümü fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 20-40 cm 'dir.
 • Frenk üzümü fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
 • Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
 • Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.
 • Etiketlidir.
 • Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
 • Gönderilen frenk üzümü fidanlarının tamamı sertifikalıdır. 
 • Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.
 • SKU: -10
 • Barkod: 25625516
 • Stok:FI5244 Adet
Gönderilen ürünler kaç yaşındadır?
-Gönderilen frenk üzümü fidanlarımız 3 yaşlarındadır.

•Gönderilen ürünler saksı içinde mi geliyor yoksa açık olarak mı?
-Sertifikalı frenk üzümü fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.

•Gönderilen frenk üzümü fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu nedir?
-Gönderilen frenk üzümü fidanlarının saksı üzerinde kalan boyu 40-60 cm 'dir.

•Gönderilen Goliath Frenk Üzümü Fidanı'nın tozlayıcıya ihtiyacı var mıdır?
-Goliath Frenk Üzümü Fidanı kendine verimli bir türdür. Tozlayıcıya gerek yoktur.

•Gelen fidanları hemen dikmeli miyim?İstediğim zaman dikebilir miyim yoksa dikim mevsimini mi beklemem gerekli mi?
-Sertifikalı meyve fidanlarımız saksılı gönderildiği için istediğiniz zaman dikim yapabilirsiniz.Dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur.12 ay boyunca dikilmeye hazır bitkilerdir.

Goliath Frenk Üzümü Fidanı kışları soğuk geçen bölgelere dikilebilir mi?
-Kışın çok sert geçtiği yörelerde Goliath Frenk Üzümü Fidanı dikimi sağlanabilir. -20 derece soğukluklara dayanıklıdır.

Goliath Frenk Üzümü Fidanı dikerken ve dikimden sonra kullanmam gereken gübreler var mıdır?
-Evet, tüm fidanları dikerken ve dikim yaptıktan sonra kullanmanızı önerdiğimiz gübreler vardır.Dikim sırasında işlenmiş keçi gübresini toprakla karıştırıp açtığınız çukura koymanız ve bu şekilde dikim yapmanız tavsiye edilir.Dikimden sonra ise bitkinin ihtiyacı olan azot,fosfor ve potasyumu karşılayabilmek için 15 - 30 günlük aralarla sadece 1 çay kaşığı kadar NPK 15-15-15 gübresini kullanmanız ve sonrasında bol sulama yapmanız önerilir.

•Aldığım fidanları diktikten kaç sene sonra meyve alamaya başlayabilirim?
-Satın aldığınız saksılı Goliath Frenk Üzümü Fidanlarının hepsi  3 yaşındadırlar. Goliath Frenk Üzümü Fidanlarının geneli 3-4 yaş itibariyle meyve vermeye başlarlar. Dikimini sağladığınız yıl meyve verimi sağlayacaktır.

•Satın aldığım saksılı fidanları dikerken dikkat etmem gereken noktalar var mıdır?
-Dikim yapacağınız çukuru yaklaşık olarak saksı boyu kadar açmanız önemlidir.Daha derin çukurlara dikim yapmanızı tavsiye etmiyoruz bunun sebebi fidanın aşı noktasının toprağa değmemesinin gerektiğidir.Ayrıca gelen fidanı dikerken saksısından dikkatlice çıkarmanız gereklidir.Saksı içindeki toprağın dağılmaması ve kökün hava almaması önemlidir.

•Gönderimlerinizi kargo ile yapıyorsunuz,herhangi bir zarar görmezler mi? Saksılı fidanların ambalajı nasıl yapılıyor?
-Tüm siparişlerinizi anlaşmalı kargomuz olan Aras Kargo ile %65'e varan indirimle tüm Türkiye'ye gönderiyoruz.Almış olduğunuz fidanları fidan taşımacılığı için özel tasarlanmış kalın karton kutular içinde özenle yerleştirilerek gönderim yapıyoruz ve bu şekilde hiç bir zarar görmeden evinize kadar teslim ediliyorlar.

Kışın yaprağını döken çalı formunda bitkilerdir. Kökleri saçak şeklinde olup, fazla derine inmemektedir. Dalları zayıftır. Her sene dipten yeni sürgünler meydana getirir. Meyveleri küçük salkımlar halindedir. Salkımlar üzerinde taneler yuvarlak ve çok parlak renklidir. Kabuk yarı saydamdır.

İklim İsteği
Çok sıcak, kurak ve sisli yerlerin dışındaki bölgeler dışında yetiştiriciliği sağlanabilmektedir. Soğuklara karşı dayanımı diğer üzümsü meyvelere oranla daha fazladır. Tam güneşli alanlar ideal alalnlardır. Ancak çok sıcak dönemlerde, bitkilerin zarar görmemesi için, bir miktar gölgeleme yapmak gerekebilir. 

Toprak İsteği
Farklı yer ve toprak koşullarına çoğu meyveden daha uyumludur. Nemli topraklardan çok hoşlanır. Özellikle meyve gelişimi döneminde neme çok ihtiyaç duyar. İdeal toprak kuru olmayan iyi drene edilmiş zengin besin içeriğine sahip topraklardır. 6-6,5 civarındaki, hafif asitli pH düzeyine sahip topraklar en iyi gelişme koşullarını sağlar. Normal özellikteki topraklarda iyi bir gelişme gösterir. Çiçeklerin biraz erken dönemde açmaları nedeniyle, ilkbahar geç donlarından zarar görmemesi için, soğuk hava biriken don ceplerinden uzak durulmalıdır. Aksi takdirde ciddi düzeylerde verim kaybı ortaya çıkabilir. Güney yönler erken çiçeklenmeyi teşvik edeceği için kaçınılmalıdır. İdeal yöneyler kuzey doğu ve kuzey batı yöneyleridir.

Dikim, Budama ve Üretimi
Bitkilerin 1 metre aralıklarla dikilmesi uygundur. Frenk üzümünün her yıl budanması gerekir, budama yapılmazsa verimi düşecektir.
Köklerinden alınan sürgünlerle yapılabileceği gibi, meyvelerindeki çekirdeklerinin saksılara dikilmesiyle de yetiştirilebilmektedir.
Frenk Üzümü Fidanı 

Yoğun aroması ile yiyeceklere lezzet katan bu meyveyi evinizde, balkonunuzda veya bahçenizde yetiştirme fırsatına internet adresimizden alacağınız frenk üzümü fidanıyla sahip olabilirsiniz.    
  
Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yetiştirilen frenk üzümü en verimli olarak Bursa ve başta Rize ili olmak üzere Karadeniz Bölgesi sahillerinde ve Muş'ta bol miktarda yetişmektedir.

Hafif mayhoş bir tada sahip olan frenk üzümünü olgunlaştığında reçel, dondurma, pasta gibi tatlılarda kullanabilirsiniz. Olgunlaşmadan ise komposto ve marmelat yapımında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İnternet adresimiz aracılığıyla en uygun fiyattan frenk üzümü fidanı siparişinizi verebilirsiniz. 


Frenk Üzümü Ne Zaman Dikilir ?

Açık köklü olan frenk üzümü dikimlerinizi kış aylarında gerçekleştirebilirsiniz. Yaşadığınız bölgeye ve bölgenin rakımına göre mart-nisan aylarına kadar dikiminizi sürdürebilirsiniz. İnternet adresimizden aldığınız tüplü/saksılı fidanların dikimini 12 ay içerisinde dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Yaz mevsimlerinde özellikle temmuz ve ağustos aylarında dikimi gerçekleştirmemenizi öneririz. 

Satışını Yaptığımız Frenk Üzümü Fidanları Hakkında Bazı Bilgiler
Frenk Üzümü  fidanı için geçerli yaş ve diğer önemli bilgiler satılan türün içeriğinde yazmaktadır.
Sertfikalı frenk üzümü fidanlarımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir. 
Fidanlarımız için dikim mevsimini beklemenize gerek yoktur. 12 ay boyunca dikilmeye hazır formdadırlar. İstediğiniz zaman dikimini gerçekleştirebilirsiniz.
Fidanların Muhafazası Nasıl Yapılmalı?
Kış aylarında aşırı donlardan korunması gerekir. Yaz aylarında ise yakıcı güneşe direkt maruz bırakılmadan muhafaza edilmelidir. Planladığınız takvim içerisinde dikim işlemini gerçekleştiremediyseniz saksılı fidanlarınızı sulamaya devam etmelisiniz. Eğer elinizde ki fidanlar açık köklü ise köklerinin hava almaması için tamamen toprağa gömülmesi gerekir.

Dikim İşlemi Nasıl Yapılmalı?
Frenk Üzümü fidanlarınızın sıralar arası mesafesini işaretleyip bir çukur açılır. Düzgün bir dikim işlemi için dikim tahtası kullanmayı unutmayın. Açacağınız çukur için ortalama rakam vermek gerekirse 50 santimetre derinlik yeterli olabilir. Muhafazası olan poşet veya saksıdan toprağını dağıtmadan çıkarmaya gayret edin. Çukurun dibine toprak ile karıştırılmış Leonardit gübresi koyulur. Ve yabancı otları temizlenir. Fidan çukura yerleştirildikten sonra toprağı sıkıştırarak kapatmalısınız. Dikimden hemen sonra fidanınıza destek çubuğu çakınız. Son olarak can suyunu vererek dikim işlemi tamalanır.

Can Suyu Nasıl Verilir?
Frenk Üzümü fidanı toprağının bir kısmını kapattıktan sonra 5-10 litre arasında can suyu dökülür. Toprağı tamamen kapattıktan sonra kalan can suyunuzu dökerek dikim işlemini tamamlayabilirsiniz. 

Dikim İşlemi Sonrasında Ne Yapmalı?
Dikim işlemi tamamlandıktan sonra özellikle yaz aylarında bitkinin susuz kalmamasına dikkat edilmelidir.

Dikim Mesafesi Ne Kadar Olmalı?
Fidan dikimlerinizi fidanlar arası 2,50 metre, sıralar arası 2,50 metre mesafelerle gerçekleştirebilirsiniz. 

Frenk Üzümü Fidanı Ne Zaman Meyve Verir?
Frenk Üzüm fidanlarımız 3-4 yaşından itibaren meyve verirler. Fidan dikimi kurallarına uygun şekilde yapıldığı taktirde yeterli besini de almışsa mevsiminde tadımlık olarak meyvesini alabilirsiniz.

Evde Frenk Üzümü Yetiştiriciliği Yapılabilir mi?
Frenk üzüm fidanını soğuklama ve ışık isteğini karşılayabildiğiniz taktirde evinizde, balkonunuzda veya terasınızda saksı içerisinde yetiştirebilirsiniz. Bunun için eğer kışı soğuk geçen bir bölgedeyseniz 1 ay dışarıda bakımına devam etmeniz yeterlidir. Yaşadığınız bölge kışı ılıman bir iklime sahipse fidanınızı 2 ay dışarıda muhafaza etmeniz soğuklama isteğini karşılayacaktır.

Hangi İklimlerde Yetiştiriciliği Yapılır?
Serin iklim bitkisi olan frenk üzümlerinin sıcak, sisli ve kurak ilkime sahip bölgelerde yetiştiriciliği yapılmamalıdır. Yüksek sıcaklıkları sevmez. Güneşli alanlarda yetiştiriciliği yapılması meyve fidanı için idealdir. Çok soğuk havalara dayanıklılığı diğer üzümsü meyvelere oranla daha fazladır. Bu nedenlerden dolayı kuzey bölgelerde adaptasyonu çok daha iyidir. Yine de rüzgardan korunan veya korunması yapılan yerlerde yetiştiriciliğinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Sonuç Olarak 
Günümüzde kişisel bakım ve kozmetik sayfalarında da, sağlığa faydaları hakkında bu ağaç son dönemlerde popüler kategoriler içerisinde yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı yüksek vitamin içeriği insanların bu meyve hakkında detaylı bilgiler aradığı popüler sayfalar haline gelmiştir. 
Sert iklimden kolay etkilenmeyen ve belli noktaya kadar sert iklimi tolere eden bir ağaçtır. Sipariş verilmesi durumunda tüplü fidanların gönderimi aynı gün yapılmaktadır. Bahçe ve arazileriniz için muhteşem tercihtir. 
Meyve Fidanlarında Hangi Kategoriler Popüler
Genellikle yetiştiricilik yapılacak iklime göre popüler fidan ürünü değişkenlik gösteriyor. Kurumsal olarak hizmet veren adresimizde her iklim için popüler kategoriler ve popüler fidanlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan arama bölümünü kullanarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Satış İşlemi ve Sonrası
Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargo firmaları pandemi dönemi içerisinde aynı gün kargo yapılsa bile nadiren de olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Aşılı fidanlarımız yüksek bir hızla özel olarak hazırlanır. Hızlı kargo ile aynı gün size ulaştırılır. 
Dilerseniz dikim ve diğer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için popüler fidanlarımıza göz atabilirsiniz. Aynı gün kargo kategoriler içerisinde yer almaz. Sizler sepete eklediğiniz her ürün hızlı bir şekilde satış işlemi sonrası gönderilir. 

Yorum Ekle

Benzer Ürünler

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon