Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 20 üründen,20 adet listelendi.

Filtrele
Göster: 50
% 20 İndirim Seçkin Çeşit Paketli

Kıvırcık Lahanası Tohumu, Paketli

249,00 ₺ 199,00 ₺
Haber Ver
% 20 İndirim Sınırlı Sayıda Seçkin Çeşit

Kıvırcık Brüksel Lahana Tohumu, Paketli

249,00 ₺ 199,00 ₺
Haber Ver
% 35 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 35 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 35 İndirim Seçkin Çeşit Paketli

Kırmızı Lahana Zencibaş Tohumu Paket 25 gr.

249,00 ₺ 162,00 ₺
Haber Ver
% 38 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 38 İndirim Seçkin Çeşit Paketli

Beyaz Lahana Yalova 1 Tohumu Paket 10 gr.

199,00 ₺ 124,00 ₺
Haber Ver
% 45 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 36 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 40 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 40 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 43 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 43 İndirim Seçkin Çeşit Paketli
% 43 İndirim Seçkin Çeşit Paketli

Serin iklim sebzesi olan lahana sonbahar (başlangıcı) ile İlkbahar (sonu) arasındaki serin dönemde yetiştirilir. Avrupa ülkelerinde bütün yıl boyunca yetiştirilen lahanalar ülkemizde genellikle kışlık olarak yetiştirilirler. Lahana tohumu çeşitlerinden beyaz lahana Yalova 1 tohumu bütün bölgelerimizde kolayca ekimi yapılabilen standart beyaz lahana çeşididir.Baş hafif basık, gevşek yapıda olup ortalama 4-5 kg ağırlığındadır.Orta erkenci bir çeşittir.Özellikle sarmalık olarak kullanılmakta olup, turşuluk olarak da tüketimi yapılır.

Kırmızı lahana möhrenkopf tohumu standart , geçci, kırmızı lahana çeşididir.Başlar oval, koyu kırmızı mor renkli ve sıkı yapılıdır.Ortalama baş ağırlığı 1-1,5 kg civarındadır.Taze tüketim ve turşuluk olarak kullanılabilir.Çiçeklenmesi için bir süre düşük sıcaklığa ihtiyacı vardır.Serin iklim sebzesidir.En kaliteli üretim sonbahar-kış dönemlerinde yapılır.Soğuklara karşı dayanıklı ve hasattan sonra depolamaya çok elverişlidir. Lahana yetiştiriciliğinde sıcaklığın büyük önemi vardır. Özellikle çimlenme döneminde sıcaklık çok önemlidir. Yüksek sıcaklıklar sebze olarak değerlendirilen yaprakların kalitesini bozar. Lahanaların baş oluşturabilmesi için en uygun sıcaklığın 15-20 0C arasında olması istenir. Yaz ayları sonunda ve sonbahar yetiştiriciliğinde sıcaklığın düşmesi kaliteli baş oluşumuna yardımcı olmaktadır. 

Lahana Tohumu Çeşitleri; Kırmızı lahana zencibaş tohumu, Kırmızı lahana möhrenkopf tohumu, Beyaz lahana yalova 1 tohumu, Lahana brüksel oliver F1 marul tohumu, Yalova sarmalık beyaz lahana tohumu, Brunswick beyaz lahana tohumu, Karadere lahana tohumu, Sarmalık yaprak lahana tohumu, Kıvırcık brüksel lahana tohumu, Kıvırcık lahanası tohumu, Brokoli monet tohumu, Karnabahar igloo tohumu

Sayfamızdaki ürünler bölümüne gidererek lahana tohumu çeşitleri özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği ile listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Tohum siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon