Fırsatları görmek için giriş yapın
ara

Toplam 10 üründen,10 adet listelendi.

Filtrele
Göster: 20
% 29 İndirim Saksıda Bodur

Bodur Palmiye Chamaerops Humilis, 20-40 cm, Saksıda

424,00 ₺ 299,00 ₺
Haber Ver
% 16 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Hurma Ağacı (Fenix) Phoenix canariensis, 80 cm, Saksıda

774,00 ₺ 649,00 ₺
Haber Ver
% 16 İndirim Kargo Bedava Saksıda

Nolina Fil Ayağı Beaucarnea Recurvata, Saksıda

612,00 ₺ 512,00 ₺
Haber Ver
% 22 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Palmiye Ağacı, Tüylü Palmiye Chamaerops excelsa, 20-40 cm, Saksıda

637,00 ₺ 499,00 ₺
Haber Ver
% 45 İndirim Saksıda Seçkin Çeşit

Palmiye Ağacı, Tüysüz Palmiye Chamaerops Washingtonia filifera, +100 cm, Saksıda

1849,00 ₺ 1 024,00 ₺
Haber Ver

Palmiye ağacı, ekonomik değeri yüksek olan ve istekleri fazla olan genelde tropik ve subtropik bölgelerde yaygın olarak bulunan bir bitki türüdür.Çok soğuk bölgelerde donların etkisiyle ölümleri gerçekleşir. Don yaşamaması için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Bu açıdan, Marmara bölgesi için kasım ayının ortasında bir tarihte üst yeşil dalların çuval bezi ile itinalı olarak sarılması gerekmektedir. Yalnız mart ayı ortasında tekrar açılmalıdır.Palmiye ağaçları geçirgenliği yüksek ve verimli topraklarda yetişirler. Çünkü su ve besin elementlerine fazla ihtiyaç duyarlar.

Palmiye çeşitlerinden hurma ağacı fidanı anavatanı Tropik ve Subtropik Afrika ve Kanarya Adaları'dır. Gövdesi dikine büyüyen ve dallanmayan, yaprakları gövdenin üst kısmında oluşan, yaprakçıkları sert, şerit biçiminde ve uç kısımları iğne gibi sivri, çiçekleri salkım şeklinde olan bir palmiye türüdür. Gelişme döneminde 18-21 C'de, kışın yaşlı bitkiler 7 C, genç bitkiler 16 C'ye gereksinim gösterir ancak kesinlikle 4 C'nin altına düşmemelidir. Yüksek orantılı nem ister. Aydınlık, yarı gölge, hatta güneşli yerlerde yetiştirilebilirler. Doğrudan güneş ışığından zarar görmezler. Japon sago palmiyesi fidanı, hem iç mekanda, hem dış mekanda yetiştirilebilmektedir. Gövdesi yumrulu olup yaprakları bu yumrudan bir demet halinde çıkar. Yaprakları iğne uçlu ve batıcı yapıda, kıymetli bir bitkidir. Tropikal veya subtropikal bölgelerin daimi yeşil dekoratif yapraklı bitkisidir. Her sene bir sıra yaprak verir. Uzun ve testereye benzeyen yaprakları ile yavaş gelişmeyen fakat güzel görünen bitkidir. Aydınlık yerleri sever. Yaz aylarında bol sulanmalı, kış aylarında verilen su miktarı azaltılmalıdır. Özellikle yapraklanma döneminde yüksek orantılı nem ister ve yapraklara su püskürtülmesi yapılmalıdır.

Palmiyeler; Tüylü palmiye fidanı, Hurma ağacı fidanı, Fenix fidanı, Tüysüz palmiye fidanı, Japon sago palmiyesi fidanı, Nolina fil ayağı fidanı, Bodur palmiye fidanı 

Palmiye fidanlarımızın özellik ve fotoğraflarını inceleyebilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Filtreleme özelliği sayesinde listeleme yaparak hızlı ve kolay bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hızlı kargo özelliği ile İstanbul ve çevresindeki illere siparişler 1-2 gün içinde teslim edilmektedir. Saksı siparişleriniz özenle hazırlanarak genellikle aynı gün kargoya teslim edilmektedir.

fidan istanbul whatsapp
fidan istanbul loading icon